Актриса Ірина Скобцева приймає поздоровлення з 90-річчям

Відома радянська і російська актриса Ірина Скобцева сьогодні, 22 серпня, відзначає ювілей. Зі святом її привітали перші особи держави, повідомляє ТАСС .

Як зазначив Президент РФ Володимир Путін, актриса створила на екрані кілька десятків яскравих образів. Глава держави зазначив також педагогічну діяльність Ірини Скобцевої: працюючи у ВДІКу, вона виховала багатьох талановитих акторів. За словами Володимира Путіна, відданість мистецтву і вірність професії дали можливість актрисі завоювати визнання колег, повага учнів, багаторічну щиру любов мільйонів глядачів.

Глава російського уряду Дмитро Медведєв упевнений, що Ірина Скобцева є однією з найяскравіших, чарівних, витончених і елегантних актрис вітчизняного кінематографа. На думку прем'єр-міністра, народну артистку РРФСР і сьогодні люблять мільйони людей. Він зазначив, що унікальне обдарування, вміння передавати найтонші відтінки почуттів, майстерно перевтілюватися в героїнь різних епох, створювати виключно виразні і незабутні образи дало можливість Ірині Скобцевій грати фатальних красунь і простих російських жінок.

Ірина Скобцева народилася в 1927 році, театром захопилася ще під час навчання, але після отримання атестата пішла в МГУ, де також грала в студентському театрі. В середині п'ятдесятих років вона закінчила Школу-студію МХАТ.

Першою її роллю в кіно стала Дездемона в фільмі Юткевича «Отелло». Стрічка отримала приз на кінофестивалі в Каннах, а сама Скобцева - титул «Міс шарм Каннського фестивалю». На зйомках стрічки вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, знаменитим режисером і актором Сергієм Бондарчуком.

Він зайняв її в багатьох своїх роботах, які увійшли в золотий фонд радянського кінематографа. У тому числі «Війна і мир», «Вони билися за Батьківщину», «Степ», «Борис Годунов», «Тихий Дон». Ірина Скобцева грала і у інших режисерів. Багато хто пам'ятає її ролі в стрічках «Серьожа» і «Зигзаг удачі».