У Актюбінської області відкриють до ювілею столиці більше 30 об'єктів вартістю 10 млрд тенге

У Актюбінської області до 20-річчя Астани планується проведення більше 1200 суспільно-політичних, культурно-масових, спортивних заходів із загальним охопленням близько 430 тисяч чоловік.

Більше 30 соціальних, виробничих і торгових об'єктів планується ввести в експлуатацію до ювілею Астани в Актюбінської області. Обсяг інвестицій в їх будівництво перевищив 10 мільярдів тенге, а введення в експлуатацію забезпечить близько 300 нових робочих місць, передає Zakon.kz .

Так, в Актобе відкриють цех з виробництва морозива ТОВ «Айс плюс», який буде випускати від 50 до 70 тонн ласощів на добу. Індустріальна зона «Актобе» поповниться заводом з виробництва поліетиленових пакетів ТОВ «ПоліВест» потужністю до 1 200 тонн продукції в рік.

Крім того, актюбінцев порадує довгоочікуване відкриття аквапарку в парку ім. Першого Президента. Варто зазначити, що домовленість про його будівництво було досягнуто між акіматом області та ТОВ «Улан компаніяси» в ході міжнародного інвестиційного форуму «AKTOBE INVEST 2016».

Індустрія розваг в Актобе поповниться і парком сімейного відпочинку «Yurta Park», будівництво якого приурочено до Року дитини в Актюбінської області. Однак цікаво тут буде не тільки дітям, а й дорослим. У парку вже облаштували поля для мінігольфу, кінотеатр під відкритим небом, скалодром, мотузковий парк, бібліотеки, етноаул і контактний зоопарк, лабіринт площею 20 на 30 метрів, всесезонний льодовий каток, планетарій, стенди для стрільби з лука і арбалета і багато іншого.

В районах області відкриють 8 спортивних та ігрових майданчиків, стадіон на 150 місць в селі Аралтобе Айтекебійского району, аптеку в селі Кенкіяк, а в селі Дон Хромтауского району в експлуатацію здадуть школу на 600 учнівських місць.

Особоий внесок у благоустрій населених пунктів буде внесений в рамках акції «Туған Жергей тағзим». На честь Дня столиці учасники акції - підприємці та просто небайдужі уродженці Актюбінської області - подарують містах і селах, в яких народилися і виросли пам'ятник Жамбилу Жабаєву, три пам'ятні стели, два нових сквери, теплицю, фонтан і тенісний корт. Також при їх фінансовій участі в селі Карауилкелди побудовано майже 500 метрів тротуарної доріжки і полігон ТПВ в селі Жаркамис Байганінского району.

У святкові дні мережу медичних установ області також поповнять нові об'єкти. Зокрема, в селі Терісаккан Хобдінского району буде відкритий фельдшерсько-акушерський пункт, а в селі Бестаев - медичний пункт, зведені по лінії державно-приватного партнерства.

Всього в Актюбінської області до 20-річчя Астани планується проведення більше 1200 суспільно-політичних, культурно-масових, спортивних заходів із загальним охопленням близько 430 тисяч чоловік.

Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!