Усінци побачили виставу «Прибуткове місце» «БНК

Постановку за п'єсою Олександра Островського на сцені Усинского Палацу культури представили студенти четвертого курсу Вищого театрального училища ім. М.С. Щепкіна при державному академічному Малому театрі Росії. Постановку за п'єсою Олександра Островського на сцені Усинского Палацу культури представили студенти четвертого курсу Вищого театрального училища ім

Фото Олександра Гризлова

Поїздка відбулася в рамках федеральної програми «Великі гастролі» і була організована Федеральним центром підтримки гастрольної діяльності Міністерства Культури РФ за підтримки ЛУКОЙЛ-Комі і Регіонального благодійного громадського фонду підтримки соціально-культурних програм.

- Ми з готовністю відгукнувся на пропозицію підтримати молоді таланти і в той же час подарувати свято жителям міста. Для всіх нас дуже важливо, що творчий колектив Щепкінского училища вибрав для виступу наш майданчик і виступив для усінцев, - зазначив генеральний директор ЛУКОЙЛ-Комі Олександр Голованев.

За можливість відпочити у творчій, культурної атмосфері Олександр Голованев від імені глядачів подякував президенту Регіонального благодійного громадського фонду підтримки соціально-культурних програм, члена опікунської ради Державного академічного малого театру Олену Маганову.

- Цього року наш фонд приєднався до найбільшого театральному проекту Росії «Великі гастролі», який створений в 2014 році з ініціативи Президента Володимира Володимировича Путіна. Для його учасників - молодих артистів - це відмінна можливість відшліфувати акторську майстерність і заявити про себе, а жителям провінційних міст - побувати на хорошій театральній постановці. У колишні роки ми організовували подібні гастролі в Західному Сибіру, ​​сьогодні - в Усинську. Ми дуже раді, що спільними зусиллями з нашим партнером ЛУКОЙЛ-Комі ми даємо мешканцям півночі можливість побачити народження нових зірок театральної сцени. При цьому молоді актори не тільки показують свою майстерність - у них з'являється можливість знайти місце роботи в одному з регіональних театрів, - каже Олена Маганова.

Написане 150 років тому, повне драматизму твір Олександра Островського про крах надій і світлих планів зробити світ кращим виявилося актуальним і в наші дні. Історія юного ідеаліста за п'єсою «Прибуткове місце» нікого не залишила байдужим. Головний герой Василь Жадов вступає в самостійне життя і разом з молодою дружиною стикається з суворою і жорсткою реальністю.

Самі актори вже після вистави зізналися: спектакль, зіграний в Усинську, вийшов іншим.

- Ми звикли грати у себе на камерній сцені, це вже такий «будинок» в «тріски», а тут все по-новому, і розміри сцени, і залу для глядачів. Але спектакль був не гірше тих, що ми грали раніше, а в чомусь навіть краще. Якась додаткова енергія була, зокрема і від глядачів. Те, як вони сприймали те, що відбувається на сцені, як включалися в це дійство, іноді навіть несподівано для нас - все разом давало нові емоції, - резюмував керівник трупи, заслужений артист Росії, доцент кафедри майстерності актора Щепкінского училища Павло Курочкін.

- Мені дуже близький образ мого героя, - поділився виконавець головної ролі (студента Жадова) Максим Якимов. - Це молода людина, з юнацьким максималізмом, палаючий бажанням змінити світ на краще. У мене це теж присутня, в тій чи іншій мірі. І образ і героя, і вся п'єса звучать в наші дні. Я щасливий побувати в Усинську - дуже цікаве місто, незвичайний. І жителі його дуже гостинні, співчутливі, що дуже відрізняє людей з провінції. За все це велике спасибі організаторам цієї чудової поїздки!

За все це велике спасибі організаторам цієї чудової поїздки

- У Усинську прекрасно, тут інша культура, - доповнила колегу Марія Карцева, виконавиця ролі Поліни. - А я дуже люблю подорожувати. Для нас це така пригода, до того ж з можливістю зіграти спектакль. Такі виїзди неймовірно корисні для розвитку сценічної майстерності акторів.

Такі виїзди неймовірно корисні для розвитку сценічної майстерності акторів

- Після побаченого - в душі буря емоцій, тому як мало подібного в нашому місті, дуже мало, - зізналася глядачка Катерина Золотухіна. - Захоплює дух, три години вистави пролетіли, як одна мить. Не було ні хвилини, щоб відволіктися на щось, крім сцени. Актори молодці, видно, що у них неймовірно високий рівень акторської школи.

Крім участі в постановці щепкінци відвідали в Усинском районі музей тканинної ляльки «акання» в селі Новікбож, де познайомилися з традиціями та народними промислами комі.