NEWSru.com :: Половина акторів Театру на Таганці отримали повідомлення про розірвання договору

40 співробітників Театру на Таганці отримали повідомлення про розірвання термінових договорів з 15 липня, нових договорів з цими співробітниками найближчим часом укладено не буде. Список скорочуваних співробітників включає 23 артиста (з 65), помічника режисера, художника по світлу, костюмера, реквізитора, начальника відділу реклами, завідувача Гримерні цехом, машиніста сцени, начальника відділу відеотехнологій та інших працівників театру, повідомляє NEWS.msk.ru з посиланням на "Известия" .

У профспілці Театру на Таганці повідомили, що не отримували жодних повідомлень про скорочення: рішення було прийнято в односторонньому порядку. "Дирекція хоче звільнити акторів середнього покоління, людей за 30 з досвідом, які застали останні роки роботи Юрія Петровича Любимова, - заявив голова профспілки театру Іван Рижиков. - Мені здається, що в театрі настала криза і просто немає грошей, щоб виплачувати зарплату". Представники профспілки припускають, що за допомогою скорочень дирекція також планує скоротити витрати під час простою театру.

За даними видання, актори, з якими планується розірвати договір, беруть участь у багатьох репертуарних спектаклях, серед яких постановки Юрія Любимова "Добра людина з Сезуана", "Тартюф", "Майстер і Маргарита", "Володимир Висоцький", "Брати Карамазови ( Скотопрігоньевск) "," Євгеній Онєгін "і інших.

Голова Російської профспілки працівників культури Лідія Фоміна сказала, що в разі скорочень організація подасть в суд на дирекцію театру. Самі актори відмовилися розмовляти про свою роботу в театрі. "Цього слід було очікувати. Що станеться з театром далі, я не знаю", - заявив один з скорочуваних, актор Віктор Карпеко.

Тим часом, директор театру Ірина Апексимова заявила, що скорочення штатів на Таганці не проводилося: в ньому, як і у всіх російських театрах, співробітники працюють за строковими договорами, у деяких з них контракти закінчуються 15 липня.

"У співробітників театру, в числі яких 23 актора і 15 чоловік технічного персоналу 15 липня закінчується термін чинного договору. І ми зобов'язані відповідно до трудового законодавства РФ повідомити про це кожного не менше ніж за три дні", цитує Апексимова РІА Новини" . Директор уточнила, що питання укладення нових угод буде вирішуватися індивідуально з кожним співробітником.

За словами директора театру, хтось із цих співробітників продовжить роботу в театрі, а хтось ні, однак це загальновідома практика для всіх театрів.

"Найголовніше, що підняли весь цей галас люди, через яких Юрій Петрович Любимов залишив театр і які до сих пір, спекулюючи на його імені, розбурхують атмосферу навколо театру на Таганці", - зазначила Апексимова.

Нагадаємо, на початку березня новим директором Театру на Таганці була призначена актриса Ірина Апексимова, що змінила на цій посаді Володимира Флейшера. Після призначення актриса заявила, що театру необхідна масштабна реконструкція: в меморіальному кабінеті Юрія Петровича Любимова присутні тріщини і патьоки, підлогу фойє провалюється, настільки ж гнітюче виглядає і сцена. Сам же театр до осені повинен переїхати в нове приміщення, де пробуде до закінчення реставрації в 2017 році.

З приходом нового директора почалися зміни в адміністративному складі театру, з яким був пов'язаний черговий скандал. Представники профспілки театру повідомили, що новий директор нібито змушує працівників адміністрації підписувати заяви про звільнення за згодою сторін, а незгодним загрожують зверненнями в УБЕЗ. Вони назвали те, що відбувається "рейдерським захопленням" і мають намір звернутися до всіх можливих інстанцій, включаючи прокуратуру і Рострудинспекцию. 23 квітня біля театру пройшов пікет , Учасники якого протестували проти його закриття.