Актори Театру на Таганці отримали повідомлення про закінчення контрактів

Фото: ТАСС / Олександр Саверкін

Останні дні в соціальних мережах все частіше з'являється інформація про те, що в Театрі на Таганці без роботи залишилися 38 акторів, які перебували на термінових контрактах. Театрознавець Елла Михалева опублікувала на своїй сторінці в Facebook повідомлення такого змісту: "Повідомлення про звільнення отримали в Театрі на Таганці 38 осіб. Іншим запропоновано піти у відпустку".

Як розповіли в прес-службі театру М24.ru, термінові контракти дійсно закінчуються через місяць - 15 липня. Згадана в блогах цифра - 38 акторів - викликала подив у співрозмовника, так як на сьогодні тільки 23 актора знаходяться на строкових трудових контрактах. Точної інформації про те, що з ними будуть укладені нові договори, поки немає.

Прес-служба підтвердила, що днями актори отримали повідомлення про закінчення термінів трудових контрактів відповідно до статті 79 Трудового кодексу ( "Про припинення договору у зв'язку із закінченням його дії працівник повинен бути попереджений у письмовій формі не менш ніж за три календарні дні до звільнення "). Однак всі актори продовжують працювати в театрі і отримувати заробітну плату. Інформацію про відпустки прес-служба аргументувала тим, що настає літо, і масові відпустки в цей час року - звичайна практика для театрів.

На цьому тижні Ірина Апексимова, яка перебуває на посаді директора Театру на Таганці вже майже сто днів, може довести до відома громадськості про те, що вдалося зробити за цей проміжок часу. Однак в театрі ще не остаточно впевнені, що вона вирішить виступити зі звітом.

Що стосується ремонту, то вже зараз очевидно - роботи не завершаться до спочатку встановленого терміну - до середини липня. У театрі відзначають, що ремонт затягнеться через жалюгідний стан фундаменту будівлі. До нового сезону театр сподівається знайти гостьову майданчик, здатний тимчасово прийняти у себе спектаклі "Таганки".

Посилання по темі

Актори театру в свою чергу підтвердили факт закінчення строків контрактів, а також інформацію, що в даний момент зарплату продовжують виплачувати. Крім того, вони акцентували увагу на тому, що контракти закінчуються і у цеховиків.

М24.ru зв'язався з актором і режисером Ервіном Гаазом: "Договір зі мною закінчується 15 липня. Звичайно, я про це знав і міг припустити, що в даній ситуації, коли театр не функціонує, керівництво не буде зберігати трупу в повному обсязі. Звичайно, оптимістично сподівався, що мене, який пропрацював на "Таганці" двадцять років, скорочення не торкнеться ". Актор має намір шукати роботу, хоча впевнений, що в мертвий сезон це буде важко.

Крім того, Гааз відзначив, що "театр може існувати тільки при наявності художнього керівника, з чітко сформованої репертуарної політикою. Театр повинен грати, репетирувати. На своєму майданчику, чужий - це вже вдруге. Первинний творчий процес".

Актор і режисер Театру на Таганці Влад Маленко охарактеризував ситуацію в театрі як трагічну. "Ми чекали, що це станеться, і департамент розірве з акторами контракти. У нас трагічна ситуація в театрі, а трагедія - неможливість повернутися до первісного стану. Я запропонував свій варіант порятунку" Таганки ", поставивши спектакль" Таганський фронт ". У мене є свій варіант, як врятувати театр, але він не збігається з інтересами департаменту культури. Значить, поки на "Таганці" будуть якісь плани по ремонту та бізнесу, але не по творчості ".