Відкривається виставка Російської академії живопису, скульптури та архітектури Іллі Глазунова

30 червня в 17 30 червня в 17.00 в Новосибірському художньому музеї (Свердлова, 10) відкриється виставка «Російська Академії живопису, скульптури та архітектури Іллі Глазунова. Сходинки майстерності », присвячена її 25-річного ювілею.
Засновник і ректор Академії - всесвітньо відомий живописець, Народний художник СРСР, почесний член королівських академій мистецтв Мадрида і Барселони, кавалер нагороди ЮНЕСКО за внесок у світову культуру «Золотої медалі Пікассо», дійсний член Російської Академії мистецтв, повний кавалер ордена «За заслуги перед Вітчизною », професор Ілля Сергійович Глазунов.
До складу Академії входять 5 факультетів: живопису, реставрації живопису, скульптури, архітектури, мистецтвознавства. На цій виставці представлено понад 150 студентських робіт із зібрання навчального музею Академії, фонд якого перевищує 4000 одиниць зберігання: дипломи, малі дипломи, курсові роботи.
На виставці представлені студентські роботи факультету живопису з 1 по 6 курс, починаючи з копій малюнка Імператорської Академії мистецтв і закінчуючи дипломною роботою. Експозицію складають навчальні роботи з живопису, академічному і анатомічному малюнку, композиції, а також копії з оригіналів Ермітажу і Третьяковської галереї, які показують етапи навчання в Академії. На виставці також представлені студентські роботи трьох майстерень: історико-релігійного живопису, портрета і пейзажу. Закінчується навчання дипломною роботою на вільну тему, яка є «останньою студентської та першої творчої».
Факультет реставрації представлений двома кафедрами: реставрації темперного живопису та реставрації олійного живопису. Реставрація - це відродження: зруйновані картини і ікони отримують друге життя. Факультет співпрацює з Історичним музеєм, Музеєм давньоруського мистецтва імені Андрія Рубльова, Літературним музеєм імені А.С. Пушкіна і іншими провідними музеями Росії. Ініціатором створення факультету був Філатов Віктор Васильович, Заслужений діяч мистецтв РФ, професор, кандидат мистецтвознавства, реставратор вищої категорії.
Факультет скульптури Російської Академії живопису скульптури та архітектури Іллі Глазунова є хрещеним і продовжувачем кращих традицій Московського училища живопису, скульптури та архітектури, всією своєю діяльністю прагне до відродження традицій російського і світового мистецтва пластики. Особливу увагу на факультеті приділяється глибокому вивченню античної спадщини, а також мистецтва епохи Відродження. Факультет скульптури був заснований Анатолієм Андрійовичем Бічуковим, професором, віце-президентом Російської Академії мистецтв, народним художником Росії.
Факультет архітектури включає дві кафедри: архітектури і охорони культурної спадщини. Кафедра архітектури здійснює підготовку фахівців архітектурного проектування. Освітня програма заснована на принципах детального вивчення форм і методів класичної європейської та російської архітектури. Кафедра охорони культурної спадщини - єдина в Росії і серед європейських країн структура в системі вищої освіти, яка веде підготовку фахівців в області охорони нерухомої культурної спадщини для роботи в органах державної і муніципальної влади, управління музеями-заповідниками і заповідними територіями, іншими об'єктами спадщини.
Факультет мистецтвознавства орієнтується у своїй діяльності на концепцію сучасної гуманітарної освіти. Разом з тим в стінах Академії дбайливо зберігаються кращі класичні традиції. На факультеті ведеться підготовка студентів за спеціальністю: «теорія та історія образотворчого мистецтва». Пріоритетним напрямком є ​​вивчення історії вітчизняного мистецтва Х-ХХ століть в його взаємозв'язку зі світовою художньою культурою.
Російська Академія живопису, скульптури та архітектури Іллі Глазунова зберігає традиції реалістичного мистецтва, які в наші дні втрачені в усьому світі.
Виставка працюватиме до 17 вересня.
Куратор виставки: Шабаліна Ольга Миколаївна. Телефон: 223-35-16.