Новий корпус Королівської академії мистецтв від Девіда Чіпперфілд

На честь 250-річного ювілею Королівська академія мистецтв в Лондоні 19 травня відкриє свій новий суспільний корпус «Нова Академія», спроектований Девід Чіпперфілд .

Головним елементом реконструкції розрізнених корпусів Академії стало будівництво бетонного мосту Уестон. Він пов'язує палладіанським резиденцію Академії XVII століття Берлінгтон-хаус і розташовану поряд будівлю Берлінгтон-Гарденс XIX століття. Таким чином, Девід Чіпперфілд з'єднав площу Пікаділлі з сусіднім кварталом Мейфер новим пішохідним маршрутом з панорамними видами на центр Лондона. Крім того, міст стане місцем постійної експозиції скарбів Академії, які перш зберігалися в запасниках. Серед них, зокрема, єдина в Великобританії мармурова скульптура Мікеланджело .

«Нова Академія» стане однією з найбільших культурних майданчиків в британській столиці. У новому корпусі розташуються кілька галерей для тимчасових виставок, лекційний зал, громадський простір з баром і кафе, а також камерний архітектурний дворик. Круглий рік тут будуть проходити виставки робіт членів і студентів Академії, лекції, публічні дискусії, присвячені архітектурі, урбаністики та сучасного мистецтва, а також різні освітні програми для дорослих і дітей. Паралельно з будівництвом нової будівлі в останні три роки велася реставрація корпусу Берлінгтон-хаус, який як і раніше буде служити головною будівлею Королівської академії мистецтв - тут знаходяться навчальні класи для студентів, а також виставкові зали та адміністративні приміщення.

На честь 250-річного ювілею   Королівська академія мистецтв   в Лондоні 19 травня відкриє свій новий суспільний корпус «Нова Академія», спроектований   Девід Чіпперфілд

(C) Hayes Davidson

(C) David Chipperfield Architects