Киргизької державності МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ їм. І.К.АХУНБАЕВА

Киргизька державна медична академія імені видатного хірурга Іси Коноевіча Ахунбаева є єдиним на території Киргизстану спеціалізованим державним вищим навчальним закладом в області підготовки медичних і фармацевтичних кадрів. В даний час наш вуз є одним з провідних медичних вузів в Центральній Азії, які мають бездоганний імідж в справі підготовки висококваліфікованих лікарів. Про нас знають у багатьох країнах світу завдяки науковим і практичним успіхам наших випускників, які працюють сьогодні майже в усіх куточках земної кулі.

Сьогодні в КГМА трудяться понад 800 викладачів високої кваліфікації, серед них, академіки і члени-кореспонденти НАН Киргизької Республіки, зарубіжних академій, доктори та кандидати наук, а також заслужені лікарі, заслужені діячі науки, заслужені працівники охорони здоров'я та освіти Киргизстану. Професорсько-викладацький склад академії веде постійну роботу з удосконалення навчальних програм, впровадження інноваційних форм і методів навчання.

Вища і післявузівська підготовка здійснюється на 55 кафедрах, з них 21 - теоретичного і 34 -Клінічна профілю. Навчання ведеться в клініках, навчальних центрах і аудиторіях вузу, оснащених сучасною медичною технікою та інструментами, відповідно до нових Державними освітніми стандартами третього покоління, апробованими в великих вузах Європи.

З метою інтеграції КГМА в міжнародний освітній простір ведеться активна міжнародна співпраця з Американським міжнародним союзом охорони здоров'я, Міжнародною Асоціацією Університетів, Женевським університетом, медичними університетами США, Південної Кореї, Китаю, Туреччини та країн СНД.

У КГМА є всі необхідні умови для того щоб отримати гарну освіту і стати висококваліфікованим лікарем. У КГМА постійно оновлюється бібліотечний фонд, створені навчальні клінічні центри, електронна бібліотека, музей пластинації і т.д. Навчання студентів ведеться на трьох мовах - киргизькою, російською та англійською.

Адміністрація і ректорат КГМА проводять велику роботу щодо забезпечення необхідних умов не тільки для навчання, але і побуту: в навчальних корпусах працюють студентські їдальні та пункти харчування, спортивні зали і майданчики, для іногородніх студентів створені хороші умови проживання в гуртожитках студентського містечка.

У КГМА є вісім факультетів:

* Лікувальний факультет готує лікарів загальної практики з можливістю подальшої спеціалізації. Навчання ведеться на

* Педіатричний факультет готує лікарів-педіатрів загального профілю з можливістю подальшої спеціалізації. Навчання ведеться на бюджетній та контрактній основі. Термін навчання - 6 років, інтернатура - 1 рік, спеціалізація (ординатура) - 2 роки;

* Стоматологічний факультет готує лікарів-стоматологів на контрактній основі. Термін навчання - 5 років, інтернатура - 1 рік, спеціалізація (ординатура) - 2 роки;

* Фармацевтичний факультет готує фахівців з вищою фармацевтичною освітою. Навчання ведеться на контрактній основі. Термін навчання - 5 років;

* Факультет медико-профілактичної справи готує фахівців по громадській охороні здоров'я та управління в охороні здоров'я, лікарів-гігієністів, епідеміологів. Форма навчання - бюджетна і контрактна. Термін навчання - 5 років, інтернатура - 1 рік, спеціалізація (ординатура) - 2 роки;

* Факультет вищої сестринської освіти готує спеціалістів сестринської справи за спеціальністю «Менеджер сестринської справи. Викладач ». Форма навчання - бюджетна і контрактна. Термін навчання - 5 років.

* Факультет для іноземних громадян (з англійською мовою навчання) готує лікарів загальної практики з числа громадян країн далекого зарубіжжя. Форма навчання - контрактна. Термін навчання - 6 років, інтернатура - 1 рік, спеціалізація (ординатура) - 2-4 роки.

* Факультет післядипломної медичної освіти здійснює післядипломну підготовку в інтернатурі та клінічній ординатурі. Форма навчання - бюджетна і контрактна.

Відповідно до Закону Киргизької Республіки «Про освіту» та Положення про відбір і зарахування абітурієнтів до вищих навчальних закладів Киргизької Республіки за результатами загальнореспубліканського тестування, затвердженого постановою Уряду КР від 27 травня 2011 № 256, прийом абітурієнтів в КГМА імені І.К. Ахунбаева здійснюється за результатами загальнореспубліканського тестування поточного року. Для участі в конкурсі на грантові та контрактні місця абітурієнтам необхідно набрати порогові бали. На 2015-2016 навчальний рік Міністерством освіти і науки Киргизької Республіки встановлені наступні граничні бали:

* Згідно з основним тестом - 110 балів

* По хімії - 60 балів

* З біології - 60 балів.

Приймальна комісія КГМА в своїй роботі дотримується принципів прозорості та відкритості. Для інформування абітурієнтів і їх батьків про хід турів конкурсного відбору результати щодня відображаються на стендах, встановлених у вестибюлі головного корпусу КГМА, а також на офіційному веб-сайті kgma.kg.

Ласкаво просимо в Киргизьку державну медичну академію імені І.К. Ахунбаева!

Приймальна комісія КГМА ім. І.К. Ахунбаева