Калейдоскоп музичного життя :: Одеська національна музична академія

Щорічно 1 жовтня всі міжнародне співтовариство відзначає Міжнародний день музики. Міжнародний день музики за рішенням ЮНЕСКО заснований в 1975 році. З тих пір свято стало традиційним. У всьому світі це свято відзначається грандіозними концертними програмами, творчими зустрічами, виставками. Це свято не тільки музикантів, композиторів, а й тих, хто просто любить музику.

Мета цього дня:

• Поширення музичного мистецтва у всіх прошарках суспільства;
  • Реалізація ідеалів миру і дружби між народами, обмін досвідом і взаємного шанобливого ставлення до естетичних цінностей один одного засобами музики.

У фондах бібліотеки Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової міститься безліч музичної періодики - журнали, газети, починаючи з 19 століття і до сучасності. На сьогоднішній день в фонді бібліотеки зберігаються екземпляри всіх періодичних музичних видань за роки їх існування. Перлиною фонду є «Російська музична газета», яка друкувалася з 1895 по 1917 роки.

Найстаріший музичний журнал «Радянська музика» - «Музична академія» випускається з 1933 року, журнал «Музичне життя» - з 1957 року, журнал «Музика» - з 1970 року. Журнал «Музика» заснований в 1923 році, друкувався під різними назвами, відновлений в 70-і роки ХХ століття, є єдиним професійним в Україні музичним журналом.
Музичні видання - популярні інформаційно-аналітичні, багатофункціональні, ілюстровані. На їх сторінках друкуються нотні зразки, як відомих, так і молодих композиторів. Постійно відбувається оновлення тематичних рубрик, змінюється зовнішній вигляд видань.

Бібліотека не тільки виписує відомі музичні видання, але оновлює фонд новими: «Музика і час», «Старовинна музика», «Музична палітра». А завдяки співпраці з Національною музичною академією імені П.І.Чайковського бібліотека отримує періодичне видання своїх колег - науковий журнал «Часопис Национальной Музичної академии имени П.І. Чайковського ».

Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової має і своє власне видання. У 2002 році було засновано газету «Музичний вісник», яка існує вже 10 років. Газета виконує пізнавальну і виховну функції, публікуючи на своїх сторінках кращі творчі приклади для наслідування молодим поколінням музикантів.

Вашій увазі пропонуються ті періодичні видання, які є у фонді бібліотеки ОНМА імені А. В. Нежданової.

На сторінках цих періодичних видань висвітлені найдешевші значні і актуальні події музичного життя.

• «Музичний вісник» Газета Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової. Заснована до 90 річчя академії. Редактор В. Гузєєва.

• «Російська музична газета» Щотижневе видання з ілюстраціями. Друкувалася з 1895 року по 1917 рік. - С-Петербург - Петроград.

• «Радянська музика» - «Музична академія» Щоквартальний науково-теоретичний та критико-публіцистичний журнал. Видається з лютого 1933 року, змінює назву в 1992 році. Засновники: Союз композиторів РФ, Міністерство культури РФ. -М. : «Композитор». Росія.

• «Музичне життя» Музичний критико-публіцистичний ілюстрований журнал. Видається з грудня 1957 року. Засновники: Міністерство культури РФ, Спілка композиторів РФ. - М.: «Композитор». Росія.

• «Музика» Науково-популярний журнал. Заснований в 1923 році, відновлений в 1970 році (виходить раз на два місяці) Засновники: Міністерство культури і туризму України, Національна Всеукраїнська музична спілка. - Київ. / Видається українською мовою. /

• «Музика і час» додаток «Музикознавство». Щомісячний науковий журнал. Засновник і видавець: - М .: «Наук тих літ». Росія (в фонді бібліотеки з 2005 року)

• «Старовинна музика» Квартальний музичний журнал. Засновник: - М.: Літературна агенція «Престо». Росія (в фонді бібліотеки з 2010 року)

• «Музична Палітра» Музичне виховання в дитячому садку, в сім'ї та школі. Журнал видається з 2000 року. -М. : «Редакція журналу« Музична палітра »». Росія. (В фонді з 2011 року)

• «Українська Музична газета» Заснована в грудні 1926 року. Видання Національної Всеукраїнської музичної спілки. - Київ / Видається українською мовою /

• «Часопис» Музична газета. Щоквартальна. Засновник і видавець: Національна музична академія ім. П.І. Чайковського. - Київ / Видається українською мовою / (у фонді з 2008 року).

• «Музичне огляд» Газета. Видається з 1989 годa. Видання здійснюється за фінансової підтримки Міністерства культури РФ. - Москва. Росія.