Академія образотворчих мистецтв в Празі

1. Akademie výtvarných umění v Praze Празька Академія образотворчих мистецтв - це державний університет,...
  2. Розташування Академії
  3. Історія Академії

Akademie výtvarných umění v Praze

Празька Академія образотворчих мистецтв - це державний університет, який є найстарішою художньою школою в чеських землях.

Академія пропонує магістерські та докторські студійні програми в області образотворчих мистецтв і дозволяє отримати вищу освіту за такими спеціальностями:

• живопис,
  • скульптура,
  • малюнок і графіка,
  • виробництво мультимедіа,
  • нові засоби масової інформації,
  • реставрація художніх творів живопису і скульптури,
  • архітектурне проектування.

Академія веде художню, наукову, дослідницьку діяльність, що сприяє безперервному навчанню. Також Академія образотворчих мистецтв є важливим культурним закладом та в дусі традицій бере участь у формуванні та розвитку культури і суспільства.

Особливості навчання в Академії

Викладачами академії були багато відомих художників. А її випускники формують чеську образотворчу культуру протягом двох століть. Періоди прогресивного характеру навчання чергувалися з фазами ідеологічної диктатури і втратою контакту з сучасними розробками.

До 1990 року навчання в академії було консервативним. Після реформи до класичних студій додалися нові - мультимедійна, концептуальна, скульптура-інсталяція, малюнок. При навчанні використовуються як традиційні методи, так і експериментальні.
Лекції, студії та майстерні викладачів орієнтовані на проблеми сучасного мистецтва, що є основою концепції навчання студентів і аспірантів. На сьогоднішній день в стінах Академії навчається близько 300 студентів, 30 докторантів, викладацький склад складається з 58 чоловік. Щорічно проводяться виставки робіт студентів в галереї Академії.

Розташування Академії

Академія образотворчих мистецтв розташовується в п'яти будинках. Головна будівля є пам'яткою культури. Було побудовано в стилі модерн в 1897-1903 роках за проектом Вацлава Роштлапіла спеціально для Академії. Автором його інтер'єру став Ян Котера.

Школа архітектури розташовується в окремій будівлі недалеко від головного корпусу. Побудована вона в 1922-1924 роках за проектом Яна Котерія і Йозефа Гочара. У ньому розташовується школа архітектури, науково-дослідний інститут Академії і студія нових засобів масової інформації. Будівля також є культурним пам'ятником.

Будівля сучасної галереї розташоване в виставковому комплексі в Празі-Голешовіце. Воно було побудовано в 1891 році в рамках загальнонаціональної ювілейної виставки за проектом Антоніна Вихля. Тут розміщуються: графічна майстерня, майстерні реставрації картин, скульптури, студії скульптури і графіки. Також проходять вечірні години малювання для вільних слухачів. Над дверима будівлі прикріплена кам'яна табличка зі словами подяки Йозефу Главку.

Студія Шалона на Винограді ( «Шалон») є місцем, в якому дають майстер-класи запрошені педагоги та консультанти Академії. Це особиста студія відомого скульптора Ладислава Шалона. У ній є великі і маленькі студії, салон слов'янської хати Душана Юрковича, вестибюль, окультний підвал.

Студія на Зайцовой вулиці ( «Зайцовка») було побудовано в 1902 році для виставки робіт Огюста Родена під час його візиту в Прагу. Тут знаходиться підготовча школа малюванні та моделювання для студентів перших курсів. Будівля є пам'яткою культури.

Академія образотворчих мистецтв в Празі - це сучасний навчальний заклад, який не тільки дбайливо зберігає традиції чеської школи живопису, скульптури і архітектури, а й намагається вирішувати проблеми, що стоять перед сучасним образотворчим мистецтвом.

Історія Академії

Ідея створення Академії образотворчих мистецтв в Празі з'явилася в розпал епохи бароко. У 1709-1711 роках група празьких художників спробувала створення академії, але вона виявилася невдалою. У 1796 році, в період державної підтримки культури і освіти, створюється «Товариство патріотичних друзів мистецтва». Спочатку вони заснували художню галерею, а потім - академію малюнка. 10 вересня 1799 року було видано імператорський указ про створення нового навчального закладу, яке почало свою роботу в 1800 році.

Незабаром до академії малюнка додалася майстерня графіки і школа пейзажного живопису. В середині XIX століття в курс академічного навчання включаються лекції з теоретичних предметів образотворчого мистецтва і викладання архітектури.

Фундаментальну реформу академії провів художник Юліус Маржак. Він запропонував включити до викладацького складу відомих художників, таких як Войтех Гінайс і Вацлав Брожик. Заснував першу школу скульптури під керівництвом Йозефа Мисльбека і домігся націоналізації академії в 1896 році.

Діапазон освітніх можливостей академії збільшився в 1910 році завдяки приєднанню школи графіки Макса Швабінського і архітектурної студії Яна Котерія. У 1926 році академія першої в Чехословаччині прийняла Статут вищої школи мистецтв. У 1945 році при ній відкрилася школа реставрації твору мистецтва Богуслава Сланського.

У 1968 році проведені освітні реформи не виправдали надій. І тільки в 1990 році під керівництвом нового ректора Мілана Кніжака повністю змінилася концепція і структура навчального закладу і змінився викладацький склад. Відкрилася школа реставрації скульптури, в 1991 році - школа нових засобів масової інформації.

З 1 січня 1998 року Академія образотворчих мистецтв в Празі є державним університетом.