NEWSru.com :: Скандал навколо виставки Айвазовського: кілька співробітників Третьяковки звільнені за спекуляцію квитками

Директор Третьяковської галереї Зельфіра Трегулова у вівторок, 24 жовтня, розповіла про спекуляції квитками на що проходить в музеї виставку знаменитого російського художника Івана Айвазовського. За словами керівника культурного закладу, в числі спекулянтів виявилися співробітники Третьяковки, вони вже втратили роботу.

"На виставці Айвазовського у нас є певні проблеми, пов'язані з перекупниками, зі спекуляцією, у нас вже закінчилися квитки в попередньої онлайн-продажу", - розповіла глава Третьяковки, яку цитує ТАСС. Зельфіра Трегулова повідомила, що звільнила кілька співробітників за спекуляцію квитками. "Ми прекрасно розуміємо, що відбувається, ми намагаємося зробити все, що можливо", - підкреслила вона.

За словами гендиректора музею, нещодавно вона особисто піймала за руку спекулянта і здала його в поліцію, передає "Інтерфакс" . "Проте через дві години він знову був на місці. Поліція їх затримує, але відпускає", - поскаржилася Трегулова.

Крім того, глава Третьяковки повідомила, що Мосгоркасса пропонувала купити квитки на виставку Айвазовського за ціною 1,5 тис. Рублів при офіційній вартості 400 рублів. "Ми виставили претензію Мосгоркассе і перемогли. Вони зняли їх з продажу. А зараз, коли закінчилися в онлайн-продажу квитки на Айвазовського, будемо обмежувати їх кількість до шести квитків в одні руки. Квитки співробітникам галереї будуть також обмежені", - сказала Трегулова.

У Третьяковській галереї в зв'язку з величезним інтересом відвідувачів до виставки Айвазовського вирішили продовжити час її роботи 1 і 8 листопада. Квитки надійдуть у продаж в полудень напередодні. Крім того, в касах кожен день перед сеансами реалізується по 25 квитків.

Раніше повідомлялося, що виставку Айвазовського вже відвідали 350 тисяч чоловік, в середньому - по 5,5 тисячі осіб в день. За інформацією прес-служби Третьяковки, цей показник перевищив відвідуваність виставки Валентина Сєрова за аналогічний період.

На виставці Айвазовського представлено понад 200 експонатів: 120 живописних полотен і 55 творів графіки, вироби з порцеляни, архівні документи, макети кораблів, морські навігаційні прилади. Серед експонатів, зокрема, - полотна "Дев'ятий вал", "Хвиля" та "Вид Константинополя при місячному освітленні". Виставка продовжить роботу до 20 листопада 2016 року.

На прес-конференції в Москві Трегулова закликала відвідувачів зробити висновки з того, що відбувається навколо виставки Айвазовського і завчасно купувати квитки на починаючу роботу 25 листопада виставку "Roma Aeterna. Шедеври Пінакотеки Ватикану" тільки в касах і на сайті, не вдаючись до допомоги перекупників. Виставка відкриється в Третьяковській галереї в Лаврушинському провулку 25 листопада.

Музеї Ватикану представили 40 творів. Картини Караваджо, Рафаеля Санті, Джованні Белліні, Гверчино, П'єтро Перуджіно і Гвідо Рені дуже рідко покидають Ватикан, тому їх показ в Третьяковській галереї стане одним з найбільш значущих подій. У відповідь Третяківка в 2017 році відправить до Ватикану картини російських художників XIX - початку XX століття, пов'язані з євангельськими і біблійними сюжетами.