Apple представила iPhone 8 і iPhone X

Увечері у вівторок, 12 вересня, корпорація Apple представила відразу три нових смартфона - iPhone 8, iPhone 8 Plus і iPhone X. Презентація вперше проходила в залі Steve Jobs Theater, названому на честь засновника компанії Стіва Джобса (1955-2011). Він розташований на території нещодавно відкритого кампуса Apple Park в Купертіно (штат Каліфорнія).

Дизайн iPhone 8 і iPhone 8 Plus практично повністю повторює зовнішній вигляд смартфонів минулого покоління. Головна відмінність - задня частина корпусу, яка тепер виконана зі скла. На місці залишилися всі ті ж округлені краї, кнопка Home і все ті ж величезні рамки навколо дисплея.

iPhone 8 оснастили 4,7-дюймовим Retina-дисплеєм з роздільною здатністю 1334 на 750 пікселів. Значення PPI становить 326 пікселів на дюйм. iPhone 8 Plus отримав 5,5-дюймовий екран з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів (401 ppi). Обидві моделі оснащені функцією True Tone, яка змінює кольорову температуру екрану, підлаштовуючись під навколишнє середовище.

Смартфони отримали новий процесор A11 Bionic і камеру. Apple встановила новий сенсор - він більше, швидше, здатний вловлювати набагато більшу кількість світла, і оснащений оптичною стабілізацією. У версії Plus камери дві - доданий телефото об'єктив з апертурою f / 2.8 (у основного цей параметр становить f / 1.8).

Новинки вміють знімати відео з роздільною здатністю 4К при частоті 60 кадрів в секунду і наділені функцією бездротової зарядки. А ось роз'єм для навушників так і не повернувся. Обидва смартфони захищені від води, як і минулорічні моделі.

iPhone 8 випускається у версіях на 64 Гб і 256 Гб за ціною від $ 699, iPhone 8 Plus - у версіях на 64 Гб і 256 Гб за ціною від $ 799. Обидва смартфони доступи в трьох кольорах - чорному, білому і золотистому.

Обидва смартфони доступи в трьох кольорах - чорному, білому і золотистому

Продажі розпочнуться 22 сентября (передзамовлення з 15 вересня) в 28 країнах світу. У Росії, Чехії та ряді інших держав - з 29 вересня. В офіційному чеському інтернет-магазині Apple базова версія iPhone 8 коштуватиме 23 990 крон.

Детальні технічні специфікації можна подивитися тут.

Корпорація представила і іншу новинку iPhone X. Випуск цього смартфона приурочений до десятиріччя бренду.

Випуск цього смартфона приурочений до десятиріччя бренду

У моделі безрамковий екран, який займає майже всю передню панель, діагоналлю 5,8 дюйма. Дисплей виконаний за технологією OLED (organic light emitting diode) і називається Super Retina. Дозвіл екрану 2436 на 1125 пікселів (458 ppi).

Дозвіл екрану 2436 на 1125 пікселів (458 ppi)

Корпус покритий захисним склом не тільки з лицьового, а й зворотного боку. Бічна частина виконана з нержавіючої сталі, пристрій володіє підвищеним захистом від проникнення води і пилу.

У телефону немає кнопки Home - розблокувати його можна або помахом знизу-вгору, або поглянувши на фронтальну камеру. Технологія розпізнавання осіб Face ID здатна з високою точністю дізнаватися власника за допомогою сенсора глибини, інфрачервоних точок і елементів машинного навчання.

iPhone X обладнаний подвійною камерою на 12 МП з оптичною стабілізацією і чіпом A11 Bionic. Смартфон підтримує бездротову зарядку, але поки тільки через пристрої інших компаній (Belkin і Mophie) - свою під назвою AirРower в Apple обіцяють доопрацювати в наступному році. Виробник стверджує, що преміальний смартфон буде працювати без підзарядки на дві години довше, ніж iPhone 7.

На новому iPhone можна за допомогою анімаційних емоджі (Animoji) відправляти аудіоповідомлення. Смартфон буде доступний в чорному і срібному кольорі в версіях на 64 і 256 гігабайт. Вартість молодшої версії - $ 999 (офіційна чеська ціна - 29 990 крон). Продажі почнуться 3 листопада одночасно в 50 країнах світу (в тому числі в Росії та Чехії).