Давид Фрідман, Аудіокнига Мендель Маранц (спектакль) - слухати онлайн або скачати mp3 на ЛітРес

У 1926 році в Москві, в бібліотеці «Огонька», вийшли в світ чотири тоненькі книжки якогось Давида Фрідмана: «Мендель Маранц», «Надельсон і Янко», «Мендель Маранц змінює квартиру» «Повернення Менделя Маранца».

За розповідями сучасників, вже через кілька днів після цього «вся Москва» сипала цитатами з цих книг: «Що таке шлюб? Університет. Що таке діти? Наукові ступені »; «Що таке дружина? Рентгенівські промені. Вона бачить тебе наскрізь »; «Що таке ідея? Зозуля. Вона з'являється в свій час »...« Що таке закоханість? Мильна бульбашка. На нього приємно дивитися, але він швидко лопається »... І так далі.

Прискіпливий в зображенні реалій часу Анатолій Рибаков на сторінках «Дітей Арбата» малює наступну сценку:

«У нас в інституті, - сказав Юра, - один хлопець подав на зборах репліку:" Що таке жінка? Гвоздь в стільці ... "" Вичитав у Менделя Маранца ", - зауважив Вадим Марасевіч. ... А збори були з приводу Восьмого березня. Його виключили з інституту, з комсомолу, з профспілки ... "Репліка була не до місця" »Розмова відбувається в кінці 1933 року.

І так, ким же був, цей так швидко полюбився публіці Мендель Маранц?

«За професією - механік, за своїми схильностями - винахідник, за своєю природою - мислитель». Ну а по звичкам - діяльний ледар. За яку роботу б він не брався, він негайно ж починав придумувати машину, яка виконувала б її за нього. І те, що було невиразним і безформним у інших, у нього ставало чимось певним, конкретним, простим ».

Припертий обставинами до стінки, наш герой стає мільйонером, винайшовши то, що ми сьогодні назвали б кухонним комбайном. Комбайн йому потрібен, щоб позбутися від домашньої роботи, коли дружина, втративши будь-яку надію на заробіток чоловіка, надходить на фабрику, залишивши його «на господарстві». Правда, через деякий час Мендель Маранц знову розоряється, вклавши всі гроші в утопічні плани Мільтона, свого зятя.

«Що таке досвід? Хрін. Коли він занадто міцний, він викликає сльози на очах. Мільтон дізнався всю його фортеця ». Але Мендель не сумує: «Чим я пожертвував? Тільки грошима. А що я врятував? Сімейне щастя Сари ».

Не менш колоритні і інші персонажі оповідань. Чого вартий Бернард Янко з його постійної приказкою: «Я така людина ... Я не люблю, коли мене хвалять. Я можу сам себе похвалити »! Або Зельда, дружина Менделя, вічна єврейська дружина ... Цитувати можна без кінця - треба слухати.

У 1926 році в Москві, в бібліотеці «Огонька», вийшли в світ чотири тоненькі книжки якогось Давида Фрідмана: «Мендель Маранц», «Надельсон і Янко», «Мендель Маранц змінює квартиру» «Повернення Менделя Маранца» про автора

Давид Фрідман народився в 1898 році в родині політемігрантів з Румунії.

З дитинства Давид, або Дуцу, як його звали вдома, відрізнявся різнобічними здібностями. Серед його друзів-однолітків були Джордж Гершвін, Макс Розен, майбутній відомий скрипаль, і Ірвінг Сезер, в майбутньому успішний драматург. Його батько якийсь час був театральним критиком в єврейській пресі. Саме він в 1922 році приніс до редакції журналу перші оповідання сина. Їх успіх відволік Давида від занять музикою, математикою, шахами, зробивши професійним письменником. Розповіді про Менделя Маранц були видані окремою книгою, перевидані, переведені на інші мови, інсценовані. Через якийсь час Фрідман став відомий як провідний радіопрограм, кращий постачальник дотепів для оглядів і шоу, автор кількох п'єс і мюзиклів, які користувалися успіхом на Бродвеї ... Судячи з електронного межбиблиотечному каталогу, він (в співавторстві) писав також кіносценарії та книги з історії кіно . Помер раптово, від інфаркту, в 1936 році.

При підготовці релізу використані матеріали сайту www.lechaim.ru

переклад: П. Охріменко

© & ℗ ІП Воробйов В.А.