Опера на повну потужність

1. Хори в «Реквіємі» вражають міццю
  2. Хори в «Реквіємі» вражають міццю
  3. Микола Дядюра і оркестр працювали над найзнаменитішої незавершеною месою

Листопад Національній опері обіцяє своїм шанувальникам весь спектр емоцій: веселий, сповнений гумору «Любовний напій» Доніцетті; історію кохання в опері «Наталки Полтавки» Лисенка; пристрасті і інтриги королівського двору в опері «Дон Карлос» Верді і під кінець - «Реквієм» Моцарта, глибоко емоційне і філософський твір-молитва. Листопад Національній опері обіцяє своїм шанувальникам весь спектр емоцій: веселий, сповнений гумору «Любовний напій» Доніцетті;  історію кохання в опері «Наталки Полтавки» Лисенка;  пристрасті і інтриги королівського двору в опері «Дон Карлос» Верді і під кінець - «Реквієм» Моцарта, глибоко емоційне і філософський твір-молитва

«Любовний напій», як солодкий він

6 листопада - «Любовний напій» Гаетано Доніцетті. Два тижні знадобилося композитору, щоб створити оперу «Любовний напій». Прем'єра на сцені міланського Ла Скала 12 травня 1832 г. Це був один з найяскравіших прижиттєвих творчих тріумфів молодого, на той час дуже щасливого і захмелілого від любові до дружини Вірджинії композитора, який писав цю музику не тільки для театру, але і для коханої жінки. Протягом сезону спектакль був показаний тридцять два рази при переповнених залах.

У 1837 р він з великим успіхом був вперше поставлений в Парижі. Почалася світова тріумф опери, який триває і дотепер. Вона наповнена тонким гумором, душевними переживаннями і чуттєвістю. Саме тому вона часто з'являється на найвідоміших світових сценах як в своєму класичному, традиційному вигляді, так і в різних сучасних інтерпретаціях. Взагалі музика Доніцетті давно вийшла за межі оперних постановок - вона звучить у багатьох кінофільмах (Люка Бессона, Вуді Аллена і інших режисерів).

Головні партії виконають: Зоя Рожок (Адіна), Ігор Борко (Неморіно), Олександр Бойко (Белькоре), Дмитро Агєєв (Дулькамара), Світлана Годлевська (Джанетт). Режисер-постановник Італо Нунціата (Італія), який в рамках проекту співпраці з Італійським інститутом культури в Києві поставив в Національній опері України опери «Бал-маскарад» і «Макбет» Верді, «Манон Леско» Пуччіні, «Попелюшка» Россіні.

«Наталка Полтавка» стала сучаснішою

9 листопада - «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка. Опера за однойменною п'єсою Івана Котляревського - безцінна спадщина української музично-драматичної культури. Прем'єра нинішньої версії опери відбулася в липні 2012 р і була приурочена до 170-ї річниці з дня народження композитора. Це вже 9-я постановка «Наталки Полтавки» у театрі. Вперше ця опера була поставлена ​​на київській сцені в 1936 р

У 2012-му головний режисер Національної опери Анатолій Солов'яненко в співдружності з композитором Мирославом Скориком запропонували свою редакцію твору. Так, нова редакція «Наталки Полтавки» в першу чергу орієнтована на підростаюче покоління, а саме на школярів, які за програмою проходять цей твір. Нова версія дає можливість в яскравій музичній формі ознайомитися з народними традиціями, обрядами та піснями, які їх супроводжують, запальними народними танцями.

Головні партії виконують: Тамара Калінкіна (Наталка), Анжеліна Швачка (Горпина Терпилиха), Богдан Тарас (виборний Макогоненко), Павло Приймак (возний Тетерваковський) і ін.

Для «Дон-Карлоса» потрібен великий склад першокласних солістів

20 листопада - опера «Дон Карлос» Джузеппе Верді. Цей твір, написаний за мотивами драми Фрідріха Шиллера, - чудове зріле творіння великого майстра. Але ставиться ця опера не часто. Одна з причин - вона вимагає великого складу першокласних виконавців. Вперше на суд українського глядача «Дон Карлос» представили понад 20 років тому, а в 2012 р в новому прочитанні опера знову повернулася на сцену.

«Постановку опери Верді« Дон Карлос », здійснену у 2012 р, можна вважати наймасштабнішою прем'єрою за всю історію незалежності України, - каже режисер-постановник вистави Анатолій Солов'яненко. - Під час роботи над цим видатним твором використовувалися найсучасніші технології і новітнє технічне обладнання ».

Над втіленням вердіївської партитури працювали головний диригент Микола Дядюра і головний хормейстер Богдан Пліш. Для постановки розроблено дивовижні за красою і складності декорації і 420 костюмів, над якими працювала головний художник театру Марія Левитська.

Головні партії виконують: Андрій Романенко (Дон Карлос), Вікторія Ченська (Єлизавета Валуа), Михайло Кирішах (маркіз Родріго ді Поза), Алла Позняк (принцеса Еболі), Сергій Магера (Філіп II, іспанський король), Тарас Штонда (Великий інквізитор) , Богдан Тарас (монах), Ольга Матушенко (Тібо, паж Єлизавети), Лілія Гревцова (ангел).

Хори в «Реквіємі» вражають міццю

Микола Дядюра і оркестр працювали над найзнаменитішої незавершеною месою

26 листопада - Вечір пам'яті жертв Голодоморів в Україні - «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта.

«Реквієм» належить до золотого фонду академічної музики. Це одна з найбільш відомих у світі траурних мес, останнє творіння геніального композитора. «У житті кожного народу і кожної держави є не тільки святкові і світлі днями, а й трагічні події. На жаль, український народ не став винятком », - зазначив Анатолій Солов'яненко.

«Реквієм» увійде до репертуару театру. Над складним твором працювали симфонічний оркестр під керівництвом Миколи Дядюри, хор під керівництвом Богдана Пліша, солісти Лілія Гревцова, Ірина Петрова, Ігор Борко, Сергій Ковнір.

Прес-бюро «2000»