Ігор Бутман представляє IX Sochi Jazz Festival в головному чорноморському курортному центрі Росії

Дев'ятий Sochi Jazz Festival пройде в головному місті-курорті Росії - Сочі - з 2 по 5 серпня Дев'ятий Sochi Jazz Festival пройде в головному місті-курорті Росії - Сочі - з 2 по 5 серпня. Сочі знову чекає музичний парад на чолі з Ігорем Бутманом на Площі Прапора, виступи ключових фігур світового джазу на сценах Зимового театру і концертного залу «Фестивальний», творчі зустрічі, джем-Сешн і атмосфера загального музичного свята.

За дев'ять років існування фестиваль по праву вважають візитною карткою Сочі. У минулому році, з метою підкреслити особливий міський статус, Ігор Бутман і компанія Igor Butman Music Group провели ребрендинг знаменитого фестивалю «Акваджаз» і змінили його назву на Sochi Jazz Festival.

реклама на Джаз.Ру

Однак зміна назви не змінила головне: фестиваль як і раніше представляє публіці головного курортного центру країни сильний міжнародний склад учасників.

Ігор Бутман (в центрі, з саксофоном) на параді Sochi Jazz Festival (фото © Олександр Фролов)

2 серпня фестиваль відкриється о 19:00 традиційним джазовим вуличним парадом, який в цьому році пройде по Навагінскій вулиці від ЦУМу до Майдану Прапора. Там, на Площі Прапора, відбудеться і відкриває концерт фестивалю (доступ на нього безкоштовний для всіх бажаючих).

У програмі фестивалю вперше представлений драматичний спектакль: 3 серпня в Зимовому театрі глядачі побачать прем'єру театрального сезону 2018 року - іронічну драму «Онєгін-Блюз» з Олексієм Гуськовим і Ігорем Бутманом в головних ролях. Вистава створена за мотивами роману Олександра Сергійовича Пушкіна «Євгеній Онєгін», наповнений емоціями і музикою: основа звукового рішення - поєднання струнного квартету і експресивної гри на саксофоні Ігоря Бутмана.

Онєгін-блюз (фото © Єлизавета Бузова)

В той же день, 3 серпня, в Великому залі Парку науки і мистецтва «Сіріус» виступить тріо Олега Аккуратова - нинішнього піаніста Московського джаз-оркестру Ігоря Бутмана, але також і унікального соліста. 27-річний Аккуратов - не тільки піаніст світового класу, з рівним успіхом грає і джаз на джазових фестивалях, і академічну класику на філармонійних сценах; він ще й один з найяскравіших джазових вокалістів на російській сцені.

ДАЛІ: хедлайнери фестивалю!

ДАЛІ: хедлайнери фестивалю

Cyrille Aimée

4 серпня на сцені Зимового театру зі своєю групою вперше в Росії виступить французька джазова співачка Сіріль Еме (Cyrille Aimée), в цей же вечір на сцену театру вийде відомий російський джазовий трубач Вадим Ейленкріг. Авторитетні критики і музиканти визнали Еме однією з найбільш затребуваних джазових вокалісток нового покоління, а газета New York Times назвала Сіріль Еме «висхідною зіркою в галактиці джазових співаків». Це й не дивно, адже в музиці Сіріль об'єдналися французький шарм і американський драйв, підкріплені бездоганним стилем і особливою манерою вокального виконання.

Manhattan Transfer і Московський джазовий оркестр Ігоря Бутмана (photo © Steve Mundinger)

5 серпня в концертному залі «Фестивальний» пройде гала-концерт фестивалю: на сцену вийдуть володарі десяти премій «Греммі» - легендарний вокальний квартет Manhattan Transfer - і Московський джазовий оркестр Ігоря Бутмана. Оркестр вже грав разом з «Манхеттен Трансфер»: 30 квітня поточного року Джанис Сігел, триста Кёрлесс, Черіл Бентайн і Алан Пол під акомпанемент оркестру Ігоря Бутмана співали джазовий стандарт «Birdland» на сцені Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі у Всесвітньому гала-концерті Міжнародного дня джазу, який транслювався на весь світ. У Сочі вокальний ансамбль з 46-річною історією і створений 19 років тому провідний джазовий оркестр Росії представлять цілу концертну програму.

ПОДРОБИЦІ, КВИТКИ