Група Пікнік в Одеській Філармонії (13 Апреля 2013)

14.04.2013

Вчора, 13 квітня в Одеса в будівлі Одеської філармонії прозвучав концерт групи «Пікнік». Публіка з піднесенням зустрічала своїх рок-кумирів. Глядачі заповнили весь простір залу без залишку задовго до початку концерту і викликали артистів на сцену, скандуючи слова з улюблених пісень групи. Поки зал заповнювався, було цікаво спостерігати за публікою, осягаючи, кого саме привернуло ця подія весняним суботнім вечором. Яке «обличчя» у Слухача Пікніка? І ось що ми, сайт «Вest Club», побачили: творчість групи близько душі не тільки старшому поколінню (що й зрозуміло: група заснована в 1978 р, виступає більше 30 років і не раз поміняла особовий склад), а й нинішньої молоді. Їх глядач з року в рік молодшає. Ми побачили кілька поколінь вихованих на музиці групи. На концерт прийшли цілими сім'ями: діти фанатів привели на концерт уже онуків. З однаковим передчуттям і трепетом зустрічали музикантів «дитинство», «отроцтво», «юність» і «зрілість». А це означає, що творчість групи актуально і знаходиться в постійній динаміці, залучаючи все нових і нових шанувальників. Люди різного положення, віку, професій зібралися вчора в одному місці, щоб послухати улюблену групу.

Група не змусила себе довго чекати і незабаром вийшла на сцену. Музиканти динамічно почали свій виступ і не зменшували темп до самого кінця. Композиції змінювали один одного безперервно, постійно підганяючи натовп. Глядач тільки аплодує після завершення однієї композиції, і ось вже нова хвиля овацій накриває зал, адже вже чується наступний мотив.

Музиканти представили своїм слухачам калейдоскоп зі своєї творчості. Композиції з їх нового альбому «Співак Декадансу» перемежовувалися старими хітами. Так пісні «За піжоном піжон» і «Інкогніто» змінили «Єгиптянин», «Королівство кривих», «Дай себе зірвати», «З мишоловки» і багато іншого.

Концерт Пікніка - це завжди більше, ніж просто концерт. Приходячи сюди, ми завжди гадаємо не тільки, які композиції виконає група, але і що ми побачимо в цей раз, які будуть декорації. Група любить використовувати в своїх виступах театральне дійство, уявлення, яке доповнює слова пісень. Не виключенням став і цей концерт. Були тут і знайомі по минулим концертам персонажі і нові. Під музику «У шамана три руки» на сцені шаленів старий знайомий - шаман з бубном. Був тут і катеринщик, що пускає в зал потоки мильних бульбашок, і гігант-ляльковод, який керував то одним, то іншим членом групи. На зміну йому під звуки наступної пісні вийшов на сцену диригент-заклинатель. Він був одягнений в світлий фрак з рюшами і жабо 18 століття. На голові у нього був кучерявий парик, половину його обличчя закривала золота маска. Цей персонаж гіпнотизував, керував, натовпом і під кінець виступу під силою його навіювання прийшла в рух величезна статуя-декорація, яка стояла по праву сторону за спинами музикантів. Вони рухалися по сцені - статуя і людина, впливаючи один на одного. Ми стали свідками їхнього двобою. І вже не зовсім зрозуміло було, хто далі буде вести концерт - диригент або ожила статуя. Учасники групи не приймали жодну з протиборчих сторін і немов не помічали, що розгортається дії.

Після сценічного поєдинку до глядача вийшов ще один колоритний персонаж - гігант-Арлекін ходулях. Він прямував по сцені з великим жовтим повітряною кулею. Складалося враження, що цей гігант зняв з неба світило і запустив його в зал.

Для цього концерту учасники гурту обрали декорації імітують склеп. Це додало концерту ореол таємничості. По обидва боки сцени височіли дві жіночі фігури - гігантські статуї, немов зійшли з ілюстрацій до альбомів Пікніка. Це дівчина з єгипетської пірамідою замість голови, (нам вона знайома як «Дочка сфінкса» малюнок Е. Шклярського, альбом «Дим») і супутниця кентавра (так само малюнок Е. Шклярського). Декорації, освітлення, театральні мізансцени створювали атмосферу таємничості, піднесеної смутку і томління, і все це так близько по духу музики Пікніка.

Лідер групи любить у своїх виступах використовувати створені ним інструменти. На цей раз один з таких інструментів був частиною костюма учасниці дійства. В середині пісні до Едмунду Шклярська підійшла дівчина - віолончель, і той став грати прямо на її костюмі. Та було нове плаття для живої віолончелі! Ми бачили її на обкладинці альбому «Пити електрику»!

В кінці вечора глядачі довго не хотіли відпускати музикантів. І в нагороду за терпіння і прийом на сцену вийшов Едмунд Шклярський і виконав соло на гітарі, після, повернулися на сцену все музиканти Пікніка і виконали під бурхливі оплески ще три пісні. Глядачі раділи.

Глядачі раділи

Однак варто відзначити і прикрі упущення, які відбуваються в організації концерту. До таких варто віднести проблеми зі звуком. Спочатку він добряче фоніл, заглушаючи музикантів. Після антракту ситуація дещо була виправлена, але все одно звучання було далеко від ідеалу. Особливо це було помітно в звучанні нових композицій. Крім цього, явно не вистачало охорони. Кілька служительок театру - тендітні бабусі, і вони не могли втихомирити прийшли в екстаз шанувальників, які почали вставати зі своїх місць і танцювати, заважаючи іншим глядачам що або побачити. В кінці концерту велика кількість таких «танцюристів» веселилися в проходах. Вони співали, танцювали, розмахуючи запаленими запальничками, тим самим показуючи своє розташування групі. Очевидно вони забули, що знаходяться не на майданчику під відкритим небом, а в концертному залі. Так що допомогти бабусям втихомирити тих, що провинилися довелося іншим глядачам. Торжество порядку носило змінний характер: на зміну одній веселій групі приходила інша.

Але все ж, незважаючи на ці сумні упущення, концерт пройшов на «Ура». Група гідно виступила, представивши свою творчість на незмінно високому рівні. Побажаємо групі Пікнік творчих успіхів і чекаємо нових альбомів і концертів.

pS Дивіться також фотозвіт концерту групи Пікнік в Одеській Філармонії (13 Апреля 2013) який, для Вас підготував сайт BestClub

Яке «обличчя» у Слухача Пікніка?