Донецький академічний обласний театр ляльок, історія і репертуар

1. Репертуар театру ляльок
  2. Минуле лялькового театру
  3. Справжнє академічного театру ляльок

Донецький академічний обласний театр ляльок виконує найважливішу культурно-виховну й соціальну функцію, залучаючи малечу до сценічного мистецтва. Саме ляльковий театр вводить юних естетів в світ правди і кривди, добра і зла, радості і печалі. У кожній театральній постановці відбувається процес пошуку вірного вибору в умовах непростих творчих експериментів.

Репертуар театру ляльок

Всього за 15 гривень у дітей і дорослих з'являється чудова можливість насолодитися переглядом казок Андерсена, Чуковського, Гофмана, Перро, Маршака, Орлова. З найвидатніших постановок лялькового театру можна виділити «Попелюшку», «Лускунчика», «Принцесу на горошині», «В ніч на Івана Купала», «Казку про царя Салтана», «Теремок», «Котячий будинок» і багато інших. Театр знаходиться за адресою: м Донецьк, пр. Ілліча, 18 (будівля колишнього кінотеатру). З питань замовлень квитків можна звертатися за телефонами: (062) 295-97-48 або 295-72-85.

Минуле лялькового театру

Донецький театр ляльок має давню історію, почавши своє існування з 1933 року при музично-драматичному театрі за розпорядженням міськради. Стояли біля витоків театру керівниками були світила української сцени Любов Гаккебуш і Віктор Добровольський.

Початковий театральний колектив у складі 8 осіб самостійно споруджував і ліпив декорації, виготовляв лялькові фігурки. Першу ширму з фіолетового оксамиту довго шили і майстрували, але на загальний подив вона виявилася довговічною, міцної і легко переноситься. Працювали у вільний від основної акторської роботи час, слідуючи винятковому покликом особистого ентузіазму.

У 1958 році донецький ляльковий театр вже гастролював по просторах неосяжної Батьківщини на постійній основі, до цього часу в акторський склад увійшли знамениті майстри театрального лялькового жанру Елеонора Смирнова, Сергій Єфремов, Шарль Фоєрберг. З 1971 року до керівництва театром ляльок приступив відомий актор і талановитий режисер Борис Смирнов. З цього моменту кількість театральних постановок досягло близько 30 робіт, з якими актори стали бажаними гостями на міжнародних фестивалях.

У 1982 році ляльковий театр нарешті знайшов окрема будівля на проспекті Ілліча під номером 18, де і знаходиться по теперішній час. У 2007 році Донецькому ляльковому театру було присвоєно Академічний статус.

Справжнє академічного театру ляльок

За роки роботи донецький ляльковий театр поставив понад 200 вистав, з яких 10 робіт були удостоєні престижних дипломами. Трупа театру ляльок активно продовжує брати участь в різних регіональних і всеукраїнських конкурсах і фестивалях.

В даний час в невеликому фойє і маленькому затишному залі лялькового театру відбувається безперервний емоційний обмін життєвими цінностями між акторами і юними глядачами. Театр ляльок успішно підтримує контакти з безліччю міських і обласних шкіл, інтернатами, дитячими будинками. У театрі безперервно проводяться додаткові конкурсні заходи, урочистості і свята для дітей і дорослих.

За популярністю ляльковий театр не поступається Донецькому театру опери і балету, а також драматичному театру . Сьогодні театр ляльок має в своєму складі не тільки відомих метрів театральної сцени, а й чудових молодих артистів. Керівником театру ляльок зараз є заслужений працівник культури і професор музичної академії ім. Прокоф'єва Віктор Стариков, а головним режисером - артист і дипломант престижних фестивалів Анатолій Поляк.

Донецький театр ляльок на карті Донецька