Челябінськ святкує День Росії. АФІША

Сьогодні, 12 червня, наша країна відзначає державне свято - День Росії

Сьогодні, 12 червня, наша країна відзначає державне свято - День Росії. Столиця Південного Уралу відзначить його з розмахом. Фестивалі та концерти пройдуть під девізом «Челябінськ багатонаціональний», передає кореспондент ДТРК "Південний Урал".

Свято розпочнеться з «Параду дружби народів» о 12 годині. Рух колони розпочнеться c Театральній площі і завершиться перед сценою в парку ім. Пушкіна концертом народних творчих колективів. На сцені міського саду виступлять кращі фольклорні та дитячі колективи. Глядачі та гості свята зможуть разом заспівати російські народні пісні, частівки, зможуть потанцювати та поводити хороводи.

Тут же розгорнеться виставка декоративно-прикладного мистецтва. На ній будуть представлені вироби місцевих майстрів і національних громад, які проживають в Челябінську. Вони представлять зразки бісероплетіння, вишивки, різьблення по дереву, гончарного ремесла, ткацтва, виготовлення ляльок та інших видів прикладного творчості. Крім того, національно-культурні центри запропонують скуштувати національних страв і познайомлять зі своїми чайними традиціями.

О 12 годині в парку «Металург» ім. Тищенко розпочнеться святкова програма «Росія - ми пишаємося тобою!», В Сквері по вул. Молодогвардійців - святковий концерт «Росія в моєму серці».

О 13 годині на сцену театру драми вийдуть учасники фестивалю «Урал - Схід: різнобарвності культур». Концерт пройде за участю артистів Костанайської і Киргизької обласних філармоній.

На завершення програми святкових заходів о 14 годині на сцені парку ім. Гагаріна почнеться концерт «Сучасна Росія», а о 15 годині в парку Калінінського району - концерт «Люблю тебе, Росія».

Додамо, що в цей же день в Киштиме вже в 23-й раз пройде обласний фестиваль народної творчості «Русский хоровод». Гостей та учасників свята чекають на мальовничій галявині біля підніжжя гори Сугомак. Тут зберуться понад сорок творчих колективів, майстри-ремісники з усього Південного Уралу і Свердловської області.

Відкриє програму фестивалю театралізований пролог, присвячений історії Русі. У його масових сценах буде задіяно понад 100 волонтерів. Потім учасники фестивалю організують великий хоровод.

Тут же, на галявині, весь день буде працювати «Ярмарок умільців». Більше 40 майстрів прикладної творчості продемонструють свої досягнення, деякі з них поділяться секретами майстерності і проведуть майстер-класи.

На галявині працюватимуть інтерактивні майданчики: «Старовинні гри і ігрища», «Богатирська-фехтувальна», «Киштимскій подвір'я», ярмарок «Ситні ряди». У святі візьме участь клуб історичного фехтування та костюма «Сокіл» з Киштима. А особливо спортивні і активні гості можуть здійснити сходження на гору Сугомак.

А особливо спортивні і активні гості можуть здійснити сходження на гору Сугомак

Служба інформації cheltv.ru, фото: pravmin74.ru