Анонс прем'єри Оперного театру: «Долі»

«Долі» - авторський проект Одеського оперного театру, приклад унікального досвіду створення вистави, який сміливо можна назвати «документальним балетом» - абсолютно новим жанром в сфері сучасного балетного мистецтва.

Автор лібрето і хореограф-постановник - соліст театру «Київ Модерн-балет» під керівництвом Раду Поклітару (2005 - 2015), лауреат міжнародних конкурсів, володар премії «Київська пектораль» (2016) Сергій Кон .

Followers вдалося поспілкуватися перед прем'єрою з артисткою балету Ольгою Коломієць .

Як виникла ідея постановки нового балету Як виникла ідея постановки нового балету? Це була ініціатива Оперного або ж виступив з пропозицією Сергій Кон, хореограф?

Ідея належить нашому Генеральному директору Бабич Надії Матвіївні. Наскільки я знаю, вона шукала балетмейстера для нового балету, і їй порадили молодого талановитого сучасного хореографа Сергія Кона.

Ольга, розкажіть пару слів про зміст балету? У чому історія? Яка філософія балету?
Ця історія з відкритим фіналом, можна так сказати. Кожен глядач знайде для себе свою відповідь в кінці вистави. Головні питання, які зачіпає цей балет, - "що значить доля?", "Вона керує нашим життям або ми самі будуємо своє щастя?", "Чи можна змінити свою долю?". В основу сюжету лягли історії реальних людей, з їх непростими долями.

Наскільки я розумію (і наскільки пам'ятаю постановки Kyiv Modern Ballet), хореографія в балеті не класичний, а сучасна Наскільки я розумію (і наскільки пам'ятаю постановки Kyiv Modern Ballet), хореографія в балеті не класичний, а сучасна?

Так, в цьому в балеті представлена ​​сучасна пластика з елементами пантоміми.

Наскільки складно було готуватися до вистави? Чи легко давалася хореографія?
Непросто, нелегко ... але дуже цікаво! За 11 років роботи в театрі це мій перший досвід в такому стилі танцю, і мушу зізнатися, він мені припав до душі. Спочатку було складно, через те що в класиці використовується більш стримана манера. Тобто здається, що ти дуже закрепощен, коли намагаєшся зробити якісь сучасні елементи. Але поступово ти в ходиш в потрібний ритм і ніби відпускаєш себе, дозволяєш тілу вести себе більш природно. Але це мій особистий досвід. Напевно, кожен відчуває по-своєму.

Одна з основних завдань, які ставить перед нами балетмейстер, це донести до глядача стан і переживання за допомогою акторської майстерності. Доводиться кожен раз вкладати дуже багато емоцій, і буває, що відчуваєш деякий спустошення, немов віддаєш частину себе.

«Долі» увійде до постійного репертуару театру «Долі» увійде до постійного репертуару театру?

Думаю, так, увійде.

Ольга, останнє запитання: на ваш погляд, наскільки актуальним і цікавим буде новий балет? Чи буде він цікавий і зрозумілий недосвідченому глядачеві?
Вважаю, що неодмінно буде цікавий! Це балет про сучасність і для сучасників. Звичайно, я маю на увазі мислячу, що думає молодь, ту її частину, якій не байдуже майбутнє нашого мистецтва.

Балет також можна буде подивитися 18, 19 і 26 лютого, а також 18 березня Балет також можна буде подивитися 18, 19 і 26 лютого, а також 18 березня.

текст: Наталія Власенко
Ф
від: Кирило Стоянов

Як виникла ідея постановки нового балету?
Це була ініціатива Оперного або ж виступив з пропозицією Сергій Кон, хореограф?
Ольга, розкажіть пару слів про зміст балету?
У чому історія?
Яка філософія балету?
Головні питання, які зачіпає цей балет, - "що значить доля?
Вона керує нашим життям або ми самі будуємо своє щастя?
Чи можна змінити свою долю?
Наскільки складно було готуватися до вистави?