Олександр Якоб затвердив перелік заходів до 25-річчя виведення військ з Афганістану

5 лютого 2014 17:38 5 лютого 2014 17:38   Глава Адміністрації міста Єкатеринбурга Олександр Якоб підписав постанову про проведення в столиці Уралу заходів, присвячених 25-річчю виведення радянських військ з Афганістану

Глава Адміністрації міста Єкатеринбурга Олександр Якоб підписав постанову про проведення в столиці Уралу заходів, присвячених 25-річчю виведення радянських військ з Афганістану.

Виведення військ Радянський Союз завершив 15 лютого 1989 року, коли останній підрозділ 40-ї армії покинуло афганську землю.

У першій половині лютого в навчальних закладах міста, будинках творчості, клубах за місцем проживання, бібліотеках пройдуть уроки мужності, виставки, концерти, зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами, круглі столи. Наприклад, бібліотечний центр «Єкатеринбург» готує виставку документів і листів з приватних колекцій городян «Афганістан - наша пам'ять». Орджонікідзевський філія центру проведе виставку поетичної творчості воїнів-інтернаціоналістів «А уві сні я знову в Кабулі, де убитої лежить тиша ...». Ленінський філія центру організовує фотовиставку «Мій Афган» і вечір пам'яті «Луною через всю історію».

Одна з основних муніципальних інформаційних майданчиків - Музей пам'яті воїнів-інтернаціоналістів «Шураві». Музей запланував і проводить цілу серію заходів, спрямованих на збереження і увічнення пам'яті ветеранів тієї війни. на сайті музею представлена ​​історія війни в Афганістані, фотографії з особистих архівів воїнів-інтернаціоналістів, історико-художня довідка про меморіалі «Чорний тюльпан».

Музей проводить пересувні виставкові експозиції, готує видання військово-історичного буклету «Героїчна трагедія», виставку «Історія війни в Афганістані в фалеристиці», фотовиставку «Меморіал« Чорний тюльпан. Історія ». Крім того, бере активну участь в організації та проведенні уроків мужності та зустрічей з ветеранами в навчальних та культурних закладах міста.

За традицією 15 лютого відбудеться урочистий мітинг біля «Чорного тюльпана» - меморіального пам'ятника загиблим воїнам, пройде урочистий прийом голови Адміністрації міста Єкатеринбурга.

Нагадаємо, заходи, присвячені пам'ятній даті, почалися в Єкатеринбурзі з грудня минулого року, а в січні Комісія з міським найменуванням прийняла рішення назвати одну з міських вулиць іменем Героя Радянського Союзу Юрія Исламова, який загинув в Афганістані.

Фото Анни Храновська

Ключові слова: олександр Якоб , афганістан , постанову адміністрації міста Єкатеринбурга

Прес портрети: Олександр Якоб

Матеріали по темі