30 фактів про Узбекистан. Обговорення на LiveInternet

Цитата повідомлення Sergey1958

30 фактів про Узбекистан очима росіянина

1. В Узбекистані неможливо жити, тільки відпочивати. Це пов'язано з тим, що узбеки, особливо молоді, не люблять іноземців (ну може тільки крім азіатів), а також з маленькою заробітною платою.
2. Нормальну зарплату отримує тільки міліція (куди прагне мало не вся молодь) і чиновники.
3. Міліції дуже, дуже, ну і ще раз, дуже багато! Їх можна зустріти всюди і завжди. Правда, при будь-якому дрібному порушенні закону або правил дорожнього руху легко можна відкупитися прямо на місці.
4. Останнім часом все менше і менше можна побачити вивіски російською або почути російську мову, а так само з назв вулиць пропадають імена російських письменників, політиків і т. Д.

Д

5. Майже все старше покоління знає російську мову. Молодь теж знає небагато, але навряд чи буде розмовляти нею. Тобто, якщо потрібно щось дізнатися у перехожого, краще питати у того, хто постарше.
6. Якщо їхати в Узбекистан на відпочинок, то краще зупинятися в Ташкенті, бо цивілізація в інших містах, на жаль, майже не зустрічається. Все життя держави проходить, а Ташкенті. У Самарканд, Бухару, Хіву краще їздити потім на день-два на екскурсії, благо зараз в ці міста ходять швидкісні поїзди. А з'їздити туди раджу, бо багато красивого і цікавого, вражень вагон.
7. Єдине, що трохи засмучує, без узбецького паспорта ціни на всі екскурсії та різні квитки рази в 2, а то і в 3 більше, ніж для аборигенів.
8. Та ж ситуація і з сувенірами: якщо немає знайомих узбеків, то краще швидше з ким-небудь познайомитися і попросити купити сувеніри, обійдеться набагато дешевше, а якщо не склалося, то сподіватися на підвішений язик і вміння торгуватися.
9. Узбеки взагалі люблять торгуватися і на базарах завжди слід це робити, можна збити ціну. Можна навіть трохи злукавити і сказати продавцю, що такий же товар є в сусідньому ряду, але дешевше, іноді спрацьовує. Також при покупці торговці можуть додати, наприклад, фруктів безкоштовно, це називається «з походом».

10. Ташкент - дуже гарне місто. Багато фонтанів, площ. Раніше було багато величезних дерев, добре рятували від сонця, але останнім часом їх стали вирубувати і на їх місця садити дрібні, обдерті ялинки. Не знаю навіщо, тепер у багатьох парках палюче сонце.
11. Місто постійно розбудовується, зносяться старі будинки, базари, зупинки, парки знову ж, і на їх місці будуються нові, багато дуже навіть гарні. Постійно змінюються маршрути слідування міського транспорту.
12. А взагалі, по місту пересуватися краще на таксі, ціни дуже радують, та й на автобусі дуже вже втомлює, місто-то не маленький.
13. Окремо варто відзначити метро. Навіть якщо у вас свій автомобіль, варто хоч разок поїздити на метро. Кожна станція - твір мистецтва, все в мармурі, склі, позолоті, ліплення, жодна з них не схожа на іншу.
14. І що особливо варто відзначити - в метро чисто, ніколи тут не побачиш недопалків, банок \ бутик від пива або пепсі, тут за цим стежать дуже ревно, в тому числі і пара нарядів міліції на кожній станції. Але і фотографувати тут не дають.

Але і фотографувати тут не дають

20. Також складно поміняти іншу валюту на суми, в банках кажуть - немає готівки, а обмінні пункти більшу частину часу закриті, видать з тієї ж причини. Так що поміняти долари, євро і рублі можна на деяких базарах у перекупників, у них і курс краще.
21. Ташкент ділять 3 олігарха, один з яких президент (вірніше, його старша дочка). Так було раніше, зараз, може, щось змінилося.
22. Недалеко від міста, в сторону гір великого і малого Чимган, стоять їхні величезні особняки. Трохи осторонь від дороги, але все одно видно. Під'їхати ближче не дають просто армії охоронців.
23. Приватне підприємництво не особливо розвинене, тому що якщо бізнес іде добре, приїжджають представники, так би мовити, правлячої верхівки і пропонують віддати бізнес по-хорошому ... або по-поганому, з підпалами і тому подібним, прецеденти були.
24. Та й податки просто величезні. Наприклад, податок за розмитнення автомобіля в районі 70-80% від його вартості. Тому багато хто купує авто місцевого виробництва (Daewoo) або оформляють його на фірму і їздять з номерами СП.

25. Майже через весь Ташкент проходить гарна широка дорога - президентська траса, з околиць від особняка до будинку уряду (Олій Мажліс). Кілька разів в день всі під'їзди до неї перекриваються і охороняються міліцією і місцевим ОМОНом. В цей час проїжджає президент.
26. Тому якщо потрібно кудись їхати, необхідно дізнатися у місцевого населення, коли це відбувається, і виходити з дому заздалегідь.
27. Дуже розвинена спадкоємність і буває складно влаштуватися на роботу. На все більш-менш хороші місця беруть братів, сестер, батьків, друзів, та й просто знайомих. Особливо складно людям з європейською зовнішністю.
28. У Ташкенті багато музеїв, де часто проходять виставки, а також театрів. Є навіть Російський драматичний, де всі вистави російською мовою.
29. У центрі міста є міста є вулиця без транспортного руху, місцевий Бродвей. Там торгують всякими сувенірами, роблять портрети і шаржі. Все розраховано на іноземців. Там же розташовуються декілька клубів та ігрових залів. Нещодавно побудували великий ТРК.
30. Найкраще їхати в Узбекистан в серпні або вересні. Вже не так спекотно і час достигання різних фруктів. В цей час великий вибір фруктів і маленькі ціни на них.
(С) Олексій Кривошеєв
factroom.ru