Ювіляри »Адвокатура Приморського краю

11 червня Емма Антонівна Любарська святкує свій ювілей і навіть не збирається йти на пенсію 11 червня Емма Антонівна Любарська святкує свій ювілей і навіть не збирається йти на пенсію. Кожен день її життя призначений для нелегкого адвокатського праці.

Якщо поцікавитися у будь-якого жителя міста Владивостока, яка Якщо поцікавитися у будь-якого жителя міста Владивостока, яка   прізвище їм першої приходить в голову при слові «адвокат», він, не замислюючись, скаже, - Любарський прізвище їм першої приходить в голову при слові «адвокат», він, не замислюючись, скаже, - Любарський. Важко повірити, але адвокатський стаж Емми Антонівни Любарської, яка сьогодні очолює колегію адвокатів ім. В.В. Любарського, становить 58 років (!) За ці роки тричі змінилася Конституція країни, по два рази - Кримінальний і Кримінально-процесуальний Кодекс, незліченну кількість разів змінилися норми цивільного права. Але Емма Антонівна Любарська як і раніше затребувана в якості захисника.

Емма Антонівна Любарська (в дівоцтві - Блощаненко), народилася 11 червня 1929 на Україні, в селі Ємчиха Миронівського району. Батько і мати (Антон і Марія) були першими комсомольцями в селі, батьками трьох дітей. Емма була наймолодшою ​​дитиною. Антон Блощаненко брав участь у створенні перших колгоспів на Україні, а в 1933 році був переведений на Далекий Схід з підвищенням - очолив Приморську машинно-тракторну станцію. Згодом Антон Блощаненко очолював Приморський краійсполком з 1943 по 1949 г. (посада, яку можна порівняти сьогодні з посадою губернатора краю), звідки був переведений на посаду заступника міністра сільського господарства в Латвію.

Історія адвокатів Любарський бере свій початок в середині 1940-х рр. у Владивостоці, коли Історія адвокатів Любарський бере свій початок в середині 1940-х рр восьмикласниця Емма Блощаненко познайомилася зі старшокласником Володимиром Любарським. Згодом їх шкільна дружба переросла в любов на все життя. У 1951 році Володимир Любарський і Емма одружилися, в цьому ж році у них народився син Борис. Володимир Володимирович Любарський заклав гарні основи для адвокатської династії, тільки ось, як зазначає Емма Антонівна, не можна говорити тільки про те, що Любарський працюють за гроші і тільки за великі гроші. «Мені ж доводиться не тільки захищати клієнтів, - розповідає Емма Любарська. - Багатьох своїх підзахисних я ще і виховую, тому що, на жаль, сьогодні дівчат і молодих людей не виховують ні вдома, ні в школі, ну а вулиця, яка нерідко виступає в якості єдиного вихователя, в результаті і призводить до проблем з законом.

Проходячи навчання в ВЮЗИ (Всесоюзному юридичному інституті) на початку 1950-х років, Емма Любарська проявила себе як людина небайдужа і відповідальний. Майже 30 років вона читала лекції на заводах, в школах, інститутах і військових частинах. Теми були найактуальнішими: «Про шкоду пияцтва», «Про культуру поведінки», «Про хуліганстві». І тоді, і зараз Емма Любарська, будучи адвокатом, вміла і вміє збирати біля себе діячів культури, чиї імена відомі в Примор'ї - співачка Олена Кирий, завкафедрою народних інструментів ДвГА В'ячеслав Семененко, викладач ДвГА Лев Ткачов. Завсідниками «Любарський капусників», як вони самі називали ці веселі і іскрометні заходи, були приморські художники Іван Рибачук, Валентин Чеботарьов, Геннадій Кунгуров і Віктор прибирають, режисер театру Леонід Анісімов, професор-музикант Ігор Заславський та ін. Сьогодні жоден адвокатський свято не обходиться без завзятих пісень в Проходячи навчання в ВЮЗИ (Всесоюзному юридичному інституті) на початку 1950-х років, Емма Любарська проявила себе як людина небайдужа і відповідальний виконанні Емми Любарської.

Сьогодні у ВДУЕС існує аудиторія кримінального права імені В.В. Любарського, урочисто відкрита в 2002 р У цій аудиторії встановлений бюст Володимира Любарського, а Емма Антонівна читає там лекції першокурсникам.

Емма Антонівна на правах довгожителя приморській адвокатури радить молодим захисникам уважно, з душею і по-людськи підходити до кожного своїй справі - будь то цивільне або кримінальне. Має три найвищих адвокатських нагороди: знак «Почесний адвокат Росії», орден «За вірність адвокатському обов'язку» і медаль «За захист прав громадян». Емма Антонівна є автором чотирьох книг «За все тобі дякую», «Життя моя, иль ти приснилася мені!», «Любарський капусники» і «Біографія у фотографіях».

У всіх п'яти щорічних приморських спартакіадах адвокатів Емма Антонівна прийняла саме У всіх п'яти щорічних приморських спартакіадах адвокатів Емма Антонівна прийняла саме   безпосередню участь, демонструючи чудову фізичну форму безпосередню участь, демонструючи чудову фізичну форму. Для багатьох поколінь приморських адвокатів вона залишається символом професіоналізму і любові до життя.

Весь колектив приморській адвокатури та Рада Адвокатської палати Приморського краю вітає Емму Антонівну з ювілеєм, бажає здоров'я, щастя і нових адвокатських перемог!

Вшанування Емми Антонівни Любарської відбудеться 11 червня о 18 годині в Пушкінському театрі ДВФУ, г. Владивосток, вулиця Пушкінська, 27

Владивосток, вулиця Пушкінська, 27