Сергій Женовач стане художнім керівником МХТ імені Чехова

Художній керівник московського театру «Студія театрального мистецтва» змінить на посту Олега Табакова, який очолював театр 18 років Художній керівник московського театру «Студія театрального мистецтва» змінить на посту Олега Табакова, який очолював театр 18 років   Фото: Станіслав Красильников / ТАСС   Московський Художній театр імені Чехова оголосив екстрений збір трупи 24 березня

Фото: Станіслав Красильников / ТАСС

Московський Художній театр імені Чехова оголосив екстрений збір трупи 24 березня. Не чекаючи цього, міністр культури Володимир Мединський оголосив, що Олега Табакова на посаді художнього керівника МХТ змінить художній керівник московського театру «Студія театрального мистецтва» Сергій Женовач. Сам Женовач інформацію про своє призначення поки не прокоментував.

Сергію Женовачу 60 років. Він починав режисерську кар'єру в 1979 році в молодіжному аматорському театрі Краснодара. У 1983 році він вступив на режисерський факультет ГІТІСу на курс Петра Фоменко. Через п'ять років Женовач виступив в якості режисера в театрі-студії «Людина», з 1991 року був режисером Театру на Малій Бронній. Крім цього, він ставив спектаклі в Малому театрі, в МХТ імені Чехова, а також за кордоном, зокрема в Норвегії. З 2005 року - художній керівник «Студії театрального мистецтва». Женовач володіє званням «Заслужений діяч мистецтв Росії», лауреат декількох театральних премій, в тому числі «Золотої маски».

Увечері 23 березня в Мінкульті пройшла нарада за участю художніх керівників і директорів провідних російських театрів. Після нього стало відомо, що керівник Александрінського театру Валерій Фокін відмовився від призначення керівником МХТ на користь художнього керівника «Студії театрального мистецтва» Сергія Женовача. За словами Фокіна, з ним «розмовляли на різних рівнях».

Це дуже мудрий вчинок Валерія Фокіна, вважає завідувач кафедри економіки мистецтва і культурою політики Школи-студії МХАТ Олександр Рубінштейн:

МХТ імені Чехова, художній керівник якого Олег Табаков помер 12 березня, оголосить свою позицію з приводу нового керівника і про майбутнє театру в суботу, після екстреного збору трупи, повідомила ТАСС прес-аташе театру Марія Малкіна.

Очолити МХТ пропонували і одному з улюблених учнів Табакова Володимиру Машкову, але той, за словами Мединського, відмовився на користь Женовача. Після цього Машкова запропонували очолити «Табакерку». «Поки думає», - зазначив глава Мінкульту.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?