Московський планетарій відзначає 85-річний ювілей

У листопаді 2014 року головний Зірковий дім країни відзначає своє 85-річчя.

Людям завжди подобалося дивитися на нічне небо, вони задавалися питанням, чи є життя на інших планетах, здійснювали подорожі до екватора, щоб побачити одне з найкрасивіших сузір'їв Південний Хрест. У 1929 році мрія дізнатися більше про зірок стала реальністю - вперше відкрився Московський планетарій, на штучному небі якого самі рідкісні небесні явища стали щоденним дивом.

Наука і життя // Ілюстрації

>

За минулі 85 років Планетарій багато встиг пережити, його історія тісно переплетена з історією нашої країни: тут засідав Стратосферний комітет, працювали астрономічні гуртки, ставилися п'єси і навіть проходили лекції для військових і розвідників в дні Великої Вітчизняної Війни. Саме по небу Планетарію перші космонавти навчалися астронавігації. Після реконструкції, тривалої на довгі сімнадцять років, у 2011 році Московський планетарій пережив своє друге народження. Тільки з цього моменту його гостями стали більше 3 мільйонів чоловік.

Московський планетарій 2014 року - це справжній центр популяризації природно-наукових знань, символ невпинного руху вперед. Коли в сучасній шкільній освіті відсутній такий предмет, як астрономія, саме в Зоряному будинку можна з дитинства отримувати систематичні наукові уявлення про Всесвіт і про навколишній світ. Планетарій сьогодні - це музеї і обсерваторії, повнокупольне шоу і фільми в форматі 4D, захоплюючі подорожі в просторі і в часі, астрономічні гуртки, конференції та багато іншого.

Коментує генеральний директор Московського планетарію Віталій Тимофєєв:

«За 85 років Планетарій став воістину знаковим місцем столиці. Тут можна на власні очі побачити місячні кратери, планети, метеорити, дізнатися про місце людини у Всесвіті, послухати лекції видатних вчених сучасності. Але це також і інноваційний майданчик, на території якої c допомогою технологій занурення починають проіcходіть медіа-експерименти в області створення освітнього, наукового, ігрового, музичного контенту. У 85 років ми молоді і як ніколи сповнені ідей для майбутнього цікавого розвитку ».

У період з 6 по 9 листопада 2014 року, в дні шкільних канікул, в Московському планетарії пройде ціла серія святкових заходів. Зіркового дому прикрасять величезні кулі-планети, а для гостей буде підготовлена ​​спеціальна програма.

В інтерактивному музеї «Лунаріум» відкриються творчі майстерні, де юні гості будуть створювати власні планети і робити карнавальні прикраси з найяскравіших зірок. У класичному музеї Урании з'явиться Звіздар, який буде проводити захоплюючі вікторини. У Малому Зоряному залі гості зможуть стати учасниками захоплюючої прем'єрної програми «Політ Фантазії».

Кульмінацією святкових подій стане П'ятниця 7 листопада: перформанс відомого вуличного театру «Високі брати & Tall Brothers», театралізовані вистави, виступ Театру Опери ім. Б.А. Покровського - це і багато іншого чекає гостей Планетарію!
У цей день Зірковий дім відвідають ветерани Байконура, космонавти, провідні вчені та експерти, російські та зарубіжні колеги. Для них відбудуться презентації за новими інтерактивним програмам Планетарію, читатимуть лекції директор ГАІШ МГУ, академік РАН А.М.Черепащук і, директор Інституту астрономії РАН член-кореспондент РАН Б.М. Шустов.

За підтримки інформаційного партнера Планетарію компанії PlanetPics 7 листопада на ряді онлайн-майданчиків в інтернеті буде організована пряма трансляція святкових подій Московського планетарію. Слідкуйте за нашими новинами!
***
Ваші побажання щодо організації зйомок та інтерв'ю прохання адресувати в прес-центр:
Ксенія Корнєєва +7 (903) 617 26 71, [email protected]
***
Московський планетарій є найстарішим в Росії і одним з найбільших в світі. Його діяльність отримала високу оцінку як фахівців в області космонавтики і природничих наук, так і рядових відвідувачів. 85-річчя Планетарію - це не тільки наше свято, але і важлива подія для всієї Росії.
На сьогоднішній день в Планетарії працюють Великий Зоряний зал, Музей Уранії і інтерактивний музей «Лунаріум», Парк неба з двома вежами-обсерваторіями, 4D-кінотеатр, Малий Зоряний зал. Багатофункціональний комплекс, який оснащений найсучаснішими на даний момент спеціалізованими системами і новітнім технологічним обладнанням, унікальними наочними пособіямі¬ - проектором зоряного неба, обсерваторіями, приладами та експонатами музеїв, в доступній для будь-якого віку формі розповідає про устрій нашого Всесвіту. Знайомство з історичною експозицією музею Уранії повертає відвідувачів в минуле, екскурсія в інтерактивному музеї допомагає отримувати інформацію про закони і явища природи, а за допомогою дивовижною програми Великого Зоряного залу можна уявити себе пасажиром космічного корабля і здійснити подорож у часі і просторі.

Подробиці на сайті планетарію.

Адреса: Москва, вул.Садова-Кудринская, буд.5, стр.1