Мед, шоколад і пастила: "солодкі" музеї столиці

У Москві на Тріумфальній площі відкрився Музей історії російського шоколаду. Його експозиція розповідає про розвиток шоколадної промисловості в Російській імперії. Гості зможуть вивчити унікальну колекцію кондитерських атрибутів відомих російських фабрик - Ейнем, Ж.Борман, Абрикосов, С.Сіу, Г. Ландрін, Блігкен і Робінсон, а також невеликих кондитерських виробництв - Журавльової, Яни, Якубовського, Тіде, Динга.

Редакція мережевого видання M24.ru дізналася, які ще "солодкі" музеї працюють в Москві і області.

ru дізналася, які ще солодкі музеї працюють в Москві і області

"Музей коломенської пастили". Фото: vk.com/kolomnapastila

Музей, в якому знайшли скарб

У підмосковній Коломні у флігелі старовинної купецької садиби Суранова знаходиться "Музей коломенської пастили". В її вітальні панує спокій і порядок, зрідка переривається треллю канарки і гулом старовинних годинників. Гостей саджають за стіл, поять гарячим чаєм і пригощають різноманітними сортами пастили. Господиня музею радує присутніх розповідями про забавах на Коломенському посаді Івана Грозного, про масонів, які таємно збиралися в будинку Суранова, про древніх садах і яблуках архієрея Микити, про скарб в старовинному буфеті і, звичайно ж, про коломенської пастили.

Посилання по темі

Протягом року в музеї проходять театральні вистави, екскурсії, діють спеціальні програми. Наприклад, з 1 травня по 30 вересня в музеї відіграють асорті з чеховських оповідань "Дихайте глибше". Вистава проходить на відкритому повітрі - в музейному дворику під акомпанемент живої музики.

А ось спектакль "Таємниці Коломенського посада або забуті речі" проходить в музеї цілий рік. Сценарій до нього написав Ігор Сорокін, надихнула історією виявлення скарбу в музейному буфеті.

Музейна кафе "Смачні історії", "Музей коломенської пастили". Фото: vk.com/kolomnapastila

Також гості можуть взяти участь в екскурсії по музейній фабриці, де за технологіями XIX століття готують пастилу.

У фабрики є своє господарство - сад, де вирощуються пастильно яблука, плодосховищі і садовий магазин. В останньому можна купити копії старовинного садового інвентарю, керівництва по плодівництву, вербові кошики, шовковий папір, саджанці - все, що потрібно, щоб виростити справжній російський сад.

Особливістю екскурсії є те, що гості стають повноцінними учасниками подій. Вони миють яблука в барабані Рейса, протирають пюре, збивають мутовкой пастильних тісто і висушують його в російській печі.

Музей розташований в Коломиї, на Посадський вулиці, будинок 13а. Перед відвідуванням музею необхідно забронювати місце і час по телефону +7 (985) 727-52-92.

"Музей коломенської пастили". Фото: vk.com/kolomnapastila

Подорож до берегів Центральної Америки

Якщо ви ніколи не бачили, як цвіте дерево какао, то вам необхідно відвідати Музей історії шоколаду і какао, розташований на Малій Красносельський в Москві.

Саме навколо цього дерева розвивається весь експозиційний сюжет музею. Гості ознайомляться з історією цивілізації майя, перетнуть океан в трюмі іспанської каравели і дізнаються про історію підкорення Центральної Америки в XVI столітті. Також відвідувачі дізнаються про те, в якому вигляді шоколад подавався на столи аристократам, чому Папа Римський дозволив пити його в піст і хто привіз цей солодкий продукт в Росію. Основу колекції музею складають експонати і документальні матеріали найстаріших кондитерських виробництв Росії - "Кондитерського концерну" Бабаєвський "і" Червоного Жовтня ".

Крім захоплюючої композиції, відвідувачі зможуть здійснити кіноподорож від плантацій какао в Латинській Америці до лінії виробництва шоколаду "Аленка". Ласуни зможуть прогулятися на виробництво, побачити і навіть спробувати прямо з конвеєра шматочки шоколаду.

Адреса: Москва, вулиця Лобачік, будинок 1, будівля 1.

Музей історії шоколаду. Фото: chokomuseum.ru

скляний вулик

У столичному парку "Кузьминки" знаходиться "Музей меду". В саду біля нього розкинулася демонстраційна пасіка з 50 вуликами, серед яких є навіть скляний вулик. Одягнувши спеціальну захисну сітку, гості зможуть побачити процес народження меду - від збору нектару до будівництва сот.

Для допитливих в музеї приготували кілька екскурсійних програм. Наприклад, "Працьовита бджола" і "Історія бджільництва на Русі", з яких діти і їх батьки зможуть дізнатися багато цікавого з життя бджіл.

При музеї діє Школа практичного бджільництва, де навчають майбутніх професійних бджолярів. Для любителів працюють майстер-класи, на яких діляться досвідом відомі бджолярі і терапевти, які лікують продуктами бджільництва.

Адреса музею: Москва, вулиця Кузьмінська, будинок 10 (лісництво).

Фото: ІТАР-ТАСС

сюжети: колонки , міські історії