Віктор Шендерович і Ада Роговцева - «Якого біса ?!» і «Театр одного Шендеровича». Додаткові дати гастролей - ISRAELI CULTURE

На численні прохання шанувальників творчості Віктора Шендеровича і Ади Роговцевої оголошено про додаткові датах гастролей спектаклю «Якого біса ?!». Творчі вечори Віктора Шендеровича і спектаклі в лондонській постановці пройдуть в останній декаді січня - з 23 по 31 січня.

Вперше Віктор Шендерович виступить на сцені і в якості письменника-сатирика (23 і 24 січня), читає свої твори, а в якості виконавця головної ролі, тобто в ролі чорта. Що змусило знаменитого письменника раптово стати актором? Сам він пояснює це тим, що йому дуже сподобалася п'єса. Актором він ставати не збирається - це, за його словами, «одноразове пригода», - однак пропозиція зіграти в цій п'єсі було настільки приголомшливим, що він був не в силах встояти.

Постановку продюсерської компанії Stage RС вперше представили в лондонському театрі «табернакль» в травні цього року. У Лондоні живе Ірина Иоаннесян - креативний продюсер вистави і співавтор п'єси - разом з Нателлою Болтянский.

Вистава «Якого біса !?» © Фото Олег Качинський - absolutelyphoto

Ця п'єса - фантазія на вічну тему: легенда про Фауста, продаж душі. А Шедеровіч в ній - чорт! Дивовижна актриса Ада Роговцева, якій на даний момент заборонений в'їзд в Росію, дала свою згоду на участь не тільки тому, що їй сподобалася ця весела і навіть хуліганська ь п'єса, а й тому, що спектакль в Росію не поїде. Це антреприза, яка ставить російську сучасну драматургію і по-російськи, але тільки за кордоном. Хоча політичного підтексту у виставі немає: ця комедія про вічну боротьбу добра зі злом, про проблему вибору і ціни, сплаченої за мрію. Але в Росії п'єса вже викликала скандал, а на адресу Ірини Иоаннесян надходять погрози у зв'язку з тим, що вона запросила акторів, які є «ворогами народу».

Найближчим часом російськомовні ізраїльтяни самі зможуть оцінити спектакль, який викликав стільки дискусій. Крім приголомшливого дуету Ади Роговцевої і Віктора Шендеровича у виставі грають Андрій Сидельников, Ірина Кара і Анастасія Зінов'єва. На глядачів чекає веселе і захоплююче видовище, де їм пропонується відповісти на питання: чи готові вони продати душу чорту, навіть якщо рис - чарівний, як Віктор Шендерович?

*****

Додатково до вистав, чудовий сатирик, не на жарт талановитий у всіх літературних жанрах, дотепний і єхидний прозаїк і телеведучий, колумніст журналу «The New Times», правозахисник, автор численних книг, п'єс і сценаріїв, Віктор Шендерович - бажаний гість в Ізраїлі - вперше присвятить цілий концерт одним тільки п'єсами. Зрозуміло, своїм, які глядачі почують в одному - авторському виконанні. По суті, такий вечір - це театр одного актора, Шендеровича.

«Я сам себе одного разу написав» - так називається недавно вийшла нова книга Віктора Шендеровича. Проза, вірші, афоризми - і драматургія. «Маленькі п'єски», як називає їх сам Шендерович, він почав писати давно, а перша «повнометражна» - «Два ангела, чотири людини» - з успіхом йде на сцені московської «Табакерки» з 2002 року і переведена на кілька мов. П'єса «Вечірній виїзд товариства сліпих» йшов в Театрі Сатири, п'єси Віктора Шендеровича гралися в «Школі сучасної п'єси» і «Другом театрі»; спектакль «Потерпілий Гольдінер» (в головній ролі - Володимир Етуш) став лауреатом премії «Зірка театрала».

«Потерпілий Гольдінер», «Пан Айн», «Концепція», «Бляха-муха» - «комедії і трошки собі мелодрами», смішні, злі й сумні. Фрагменти з них і інших п'єс прозвучать в авторському виконанні Шендеровича-драматурга і Шендеровича-актора.

Для шанувальників своєї творчості, Віктор Шендерович проведе дві зустрічі «Театр одного Шендеровича - Післяноворічний вечір» - читання п'єс в авторському виконанні (23 січня в Рішон ле-Ціон і 24 січня в Петах-Тіква).

Всі бажаючі зможуть придбати нові книги одного з самих дотепних сучасних авторів з його автографом.

*****

Замовлення квитків на виставу «Якого біса ?!» (уявлення з 25 по 31 січня) - на сайті продюсера гастролей, компанії RestInternational - restinter.com

Лінк на відео - https://www.youtube.com/watch?v=keMwcONhVlU

Замовлення квитків на вечори «Театр одного Шендеровича - Післяноворічний вечір» (23 і 24 січня) - на сайті продюсера гастролей, компанії RestInternational - restinter.com

Фотографії (© Олег Качинський) надані компанією RestInternational

схоже

Що змусило знаменитого письменника раптово стати актором?
Замовлення квитків на виставу «Якого біса ?
Com/watch?