«Маленькі трагедії» (1979) - дивитись всі серії фільму безкоштовно онлайн в хорошій якості 720 HD на порталі «Культура.РФ»

«Маленькі трагедії» - епічна фреска, на створення якої поета надихнули роздуми про європейську культуру (її частиною стала відчувати себе і російська культура пушкінської пори). У композиції циклу вгадується намір «пограти» з культурними міфами різних епох: «Скупий лицар» - це Середньовіччя, «Кам'яний гість» - Відродження, «Моцарт і Сальєрі» - Просвітництво, а «Бенкет під час чуми» формально є перекладом драматичної поеми Вільсона - поета британської «озерної школи» епохи романтизму. «Маленькі трагедії» - епічна фреска, на створення якої поета надихнули роздуми про європейську культуру (її частиною стала відчувати себе і російська культура пушкінської пори)

Кадр з фільму. Фотографія: kino-teatr.ru

У 1979 році на телеекрани вийшов трьохсерійний фільм Михайла Швейцера, де сюжети і тексти трагедій оригінально присвоєні імпровізатор з пушкінської повісті «Єгипетські ночі». Взагалі, «Маленькі трагедії» Швейцера - цікавий колаж з багатьох творів Пушкіна - і поетичних, і прозових. Назвемо лише кілька імен акторів і їх персонажів. Роль Дона Гуана в картині Швейцера стала останньою кінороллю Володимира Висоцького. Наталя Белохвостикова зіграла Донну Анну, а Матлюба Алімова - Лауру. Валерій Золотухін - Моцарта, а Інокентій Смоктуновський - Сальєрі. Центрує примхливу композицію «Маленьких трагедій» Швейцера Імпровізатор у виконанні Сергія Юрського.