Кафедра іноземних мов і лінгвістики

Кафедра іноземних мов і лінгвістики є випусковою за напрямом підготовки 45.03.02 «Лінгвістика» (Іноземні мови в викладацької та перекладацької діяльності) .

На кафедрі викладаються шість іноземних мов: англійська, німецька, французька, японська, іспанська, китайська, а також російська мова як іноземна.

Професорсько-викладацький склад кафедри включає двох докторів філологічних наук, дев'ять кандидатів філологічних та педагогічних наук, десять старших викладачів.

Розширення міжнародного співробітництва в різних галузях культури вимагає від сучасного випускника інституту культури практичного володіння іноземною мовою, придбання такого рівня знань, який дозволяв би користуватися іноземною мовою в професійній діяльності (читання літератури за фахом, спілкування з зарубіжними колегами, наукова робота, концертна діяльність, самоосвіта і т.п.).

Більшість студентів Інституту вивчають одну іноземну мову. Друга іноземна мова, як обов'язковий, викладається на деяких відділеннях факультетів світової культури і соціально-культурних технологій. Крім цього, друга іноземна мова може вивчатися на платній основі в Лінгвістичному освітньому центрі СПбГІК. Лінгвістичний освітній центр пропонує також навчання за програмою додаткової кваліфікації «Перекладач у сфері професійної комунікації».

Мовна підготовка здійснюється на основі новітніх зарубіжних і вітчизняних підручників і навчально-методичних посібників, а також електронних ресурсів (спеціалізовані сайти для тих, хто вивчає іноземні мови, електронні мовні енциклопедії, довідники і словники). Наявні в Інституті комп'ютерні класи з сучасним програмним забезпеченням широко використовуються викладачами іноземних мов не тільки для навчання, але також для контролю знань і для самостійної роботи студентів.

Кафедра підтримує постійний зв'язок з професійними асоціаціями викладачів іноземних мов Санкт-Петербурга, Росії та міжнародними асоціаціями - «SPELTA», Союзом англомовних, Інститутом Гете, Французьким інститутом та Регіональним центром оцінки якості освіти та інформаційних технологій, Асоціацією викладачів японської мови Російської Федерації і т. д.

Під час навчання в Інституті студенти слухають лекції і відвідують заняття, що проводяться викладачами закордонних вузів.

Багато студентів успішно беруть участь в міських, регіональних та інтернет-олімпіадах з іноземних мов, конкурсах Петербурзького відділення Союзу перекладачів Росії, конкурсах ораторського майстерності англійською та японською мовами і т.д.

Кращі студенти здають відповідні міжнародні іспити на отримання сертифікатів знання іноземної мови, проходять стажування в різних країнах за програмами обміну з закордонними університетами.

Кафедра заохочує інтерес студентів не тільки до майбутнього фаху, а й до культури країни мови, що вивчається, приділяє велику увагу позааудиторній роботі студентів, яка ведеться в декількох напрямках: вечора зарубіжної поезії, конкурси поетичного перекладу, покази творчих робіт та фестивалі Дружби народів на іноземних мовах, дні Німеччини, дні Японії.

Кафедра залучає студентів до активної участі в науковій роботі в рамках щорічної конференції студентського наукового товариства (СНТ) на іноземних мовах.

Кафедра приділяє велику увагу формуванню позитивного іміджу Росії, використовуючи творчий потенціал і мовні навички студентів СПбГІК на зустрічах з іноземною молоддю.

Кафедра іноземних мов і лінгвістики веде інтенсивну науково-методичну роботу: проводяться міжнародні наукові конференції «Культура і ділова іноземна мова», за матеріалами яких видаються наукові збірники; створюються навчально-методичні посібники, що відображають мовну специфіку всіх напрямків вузу.

Кафедра іноземних мов і лінгвістики веде інтенсивну науково-методичну роботу: проводяться міжнародні наукові конференції «Культура і ділова іноземна мова», за матеріалами яких видаються наукові збірники;  створюються навчально-методичні посібники, що відображають мовну специфіку всіх напрямків вузу