Державний музей Сходу в Москві, готель Брайтон

1. Трішки історії
  2. В гостях у загадкового Сходу

Є в Москві унікальна будівля - «будинок Лунін», побудоване після згарища 1812 року і яке вважалося свого часу одним з найкрасивіших московських особняків Є в Москві унікальна будівля - «будинок Лунін», побудоване після згарища 1812 року і яке вважалося свого часу одним з найкрасивіших московських особняків. В наші дні слави чудовому будинку додало «переселення» сюди найбільшого в країні музею Сходу. Багато років музей поневірявся «по квартирах» і змушений був розміщувати свої колекції в абсолютно не підходять для них умовах, поки нарешті не знайшов власний будинок - на Нікітському бульварі, 12а.

Дістатися до музею не складе труднощів навіть для тих гостей Москви, які погано знають столицю. Зручне розташування нашого готель біля метро Мар'їна Роща дозволяє доїхати до музею всього з однією пересадкою.

Трішки історії

Музею Сходу скоро мине 100 років. Солідний ювілей! Заснований в 1918 р, він постійно зростав, збільшував число експонатів. Фонди музею поповнювалися головним чином за рахунок приватних колекцій, які йому дарували знавці історії та мистецтва. У числі останніх, між іншим, російський художник І. Грабар, захоплювався історією Сходу.

У роки Великої Вітчизняної війни найбільш цінні експонати вивезли в Солікамск і Новосибірськ, але вже в 1944 р вони були повернуті в Москву. У важких умовах воєнного часу музей не припиняв роботу: тут влаштовувалися виставки та йшла активна наукова діяльність. Взагалі музей з самого початку свого існування заявив про себе не тільки як про місце зберігання та обліку історичних артефактів, але і як про науковий центр. У 1926-1928 рр. директором Б.П. Деніка був організований ряд експедицій в Старий Термез, де вдалося провести розкопки палацових комплексів XII в. У 1987 р наукові заслуги музею визнали офіційно: він отримав статус науково-дослідного інституту.

Сьогодні музей налічує близько 160 тисяч різних експонатів. Тут можна отримати уявлення про історію та мистецтві:

• Китаю;
  • Японії;
  • Індії;
  • Іраку;
  • Грузії;
  • Азербайджану;
  • Узбекистану;
  • Киргизстану ...

У музеї є спеціальний розділ, присвячений роботам Миколи і Святослава Реріхів, чий внесок у вивчення історії Тибету і буддизму просто неоціненний.

Що ж, прогуляємося по залах музею?

В гостях у загадкового Сходу

Цікавого тут чимало, байдужим не залишиться навіть той, хто ніколи особливо не захоплювався Сходом Цікавого тут чимало, байдужим не залишиться навіть той, хто ніколи особливо не захоплювався Сходом. Так, в залах з експонатами з Індії можна побачити дивовижні статуетки «сінегорлого» танцюючого Шиви - божества, яке, згідно з міфами, поглинуло отрута, призначений для людей, і тим врятувало все людство. З Шивой нічого поганого не сталося - він залишився живим, тільки шия його забарвилася в синій колір.

У наступних залах поглядам відвідувачів постануть прикраси і предмети побуту жителів Кавказу:

• срібні глечики з вигадливо закрученим шийкою, яке видавало звуки, схожі на воркування голубки, коли посудину наповнювали солодким вином;
  • дивні хвилеподібні кинджали, що служили своїм власникам не тільки для оборони, а й для позначення соціального статусу;
  • «Посольські скатертини» - красиво вишиті тканини, що призначалися для самих знатних і дорогих гостей (між іншим, їх вишивали ... чоловіки!).

Величезний зал розповідає про історію Тибету. Тут і буддійські статуетки, і одяг ченців, і особливі ікони - «танка», які являють собою сувої, обрамлені ошатними тканинами.

Серед предметів, що експонуються в музеї, можна побачити:

• знаряддя праці народів північного сходу I - V ст. н.е .;
  • в'єтнамський вівтар духа предка;
  • страшнуватих ляльок тіньового театру;
  • корейські норіге - жіночі прикраси, в яких кореянки зберігали голки для процедури акупунктури, пахощі і навіть маленькі кинжальчик, в разі необхідності використовувалися для самооборони.

У музеї Сходу регулярно проходять лекції, займається гурток для підлітків «Юний сходознавець», працює ізостудія для молодших школярів.

Хочете побувати на справжньому чайної церемонії, дізнатися, чим відрізнялися японські гейші від юдзе, а також розкрити для себе значення загадкового слова «Каркара»? Відвідайте музей Сходу - тут буде цікаво і дорослим, і дітям. Музей Сходу, немов старовинна шкатулка з коштовностями, розкриє вам свої таємниці.

Що ж, прогуляємося по залах музею?