Програма навчання танцю живота - початковий рівень

Перший рівень вважається початковою сходинкою. Оскільки в ці групи приймаються жінки і дівчата будь-якого віку, комплекції і рівня фізичної підготовки, завдання педагогів - згуртувати групу, встановити сприятливу атмосферу для подальшого продуктивного навчання.

Велика увага приділяється адаптації студенток до системи уроків та методики викладання кожного з педагогів студії Велика увага приділяється адаптації студенток до системи уроків та методики викладання кожного з педагогів студії. Навіть на першому етапі в студії східного танцю «Семіраміда» існують високі вимоги до культури спілкування і поведінки (учень-педагог, педагог-учень, учень-учень).

Танець живота (Арабський танець) є найдавнішим видом танцювального мистецтва і передбачає шанобливе ставлення до культури і традицій народів Сходу.

На заняттях початкового рівня протягом всього курсу педагоги багато розповідають про стилях і напрямках арабського танцю, пояснюють відмінності між танцями живота таких країн як Єгипет, Туреччина, Туніс, Ліван, Бахрейн, Ізраїль, Греція, Марокко і т.д. Викладачі знайомлять студенток з історією виникнення цього прекрасного древнього виду мистецтв. Знання такого роду необхідні для успішного навчання танцю живота в студії «Семіраміда», так як одним зі складових елементів професіоналізму є розуміння характеру виконання хореографічного «тексту» і емоційно вірна подача лексики танцю.

Наступним завданням при навчанні східного танцю є розвиток музичних здібностей кожного зі студентів. Музична культура Сходу багатогранна, музика має складну структуру, в якій все дуже взаємопов'язано. Тіло виконавиці є одним з інструментів для відтворення східної мелодії.

Наші педагоги   вчать розуміти музику, відчувати її настрій, а також чути структуру твору Наші педагоги вчать розуміти музику, відчувати її настрій, а також чути структуру твору. На уроках навчають студентів, як прораховувати музику і чути ритм. Це необхідно для прогресивного зростання виконавських здібностей серед початківців учениць, так як багато базові елементи мають канонічну форму і методику танцю. Також на уроках початкового рівня навчання педагогами докладно пояснюються принципи танцю: «на музику», «під музику», «близько музики».

Перераховані вище знання даються в процесі всіх занять початкового рівня. Паралельно з ними ведеться основна робота у напрямку навчання танцю живота. Запорукою успішного освоєння навичок східного танцю є точність виконання базових рухів. На перших етапах навчання в урок в обов'язковому порядку включається комплекс рухів, які розвивають руховий апарат і м'язову систему (наше тіло), готуючи їх до освоєння основи арабського танцю (танець живота).

Принцип виконання елементів неординарний і складний, оскільки несе м'язову і емоційне навантаження, абсолютно відмінну від інших видів хореографії (класичний, бальний, народно-сценічний танець, всі види сучасної пластики). Педагоги докладно пояснюють як методику технічного виконання, так і м'язові відчуття в процесі розучування кожного елемента. Поряд з цим даються рекомендації, як правильно «накласти» дане рух на музику, як поєднувати його з іншими танцювальними па.

Протягом одного року групи початкового рівня проходять наступну програму навчання:

1. Розвиток амплітуди і рухливості в суглобах, хребті, м'язах і інших частинах тіла.
1

2. Постановка корпусу і рук. Уміння володіти своєю рефлексомоторікой, поліпшення координації рухів. Вивчення основних позицій рук та ніг у танці живота.
2

3. Освоєння всієї бази східного танцю, а саме: безпосередньо основні рухи, характер виконання кожного з них, способи і варіанти їх виконання; вміння поєднувати основні рухи між собою, створювати з них гармонійні хореографічні комбінації, пропозиції, етюди. Освоєння простору та часу за допомогою базових рухів (в пересуванні і в різних темпах).
3

4. Виконання першої етюдної форми (навчальний танець), заснованої на вивчених елементах.
4

5. Вивчення ускладненою розминки, заснованої на простих рухах, але з'єднаних в етюдні форми. Завдання етапу:
а) розвиток амплітуди виконання, м'язової пам'яті, поповнення лексичного матеріалу, набуття навичок танцювальної та витривалості;
б) перенесення виконання більшості базових елементів на полупальци (розвиток рівноваги, легкості у виконанні, стійкості і витривалості голеностопа);
в) ускладнення базових елементів посредствам накладення одного на інше або в поєднанні з хореографічними елементами (арабески, обертання, пор де бра). Після закінчення етапу розучується повна хореографічна форма (сценічна форма танцю) на базі вивченого матеріалу.
5

6 6. Освоєння основ класичного танцю (Екзерсис на середині, стрибки, обертання і так далі). Вивчення поєднання цих елементів з танцем живота. Розучування нової постановки на базі елементів класичної хореографії.

7. Вивчення основ імпровізації в ігровій формі. Завдання етапу: розкріпачити учнів, розвинути подібну подачу виконання танцю живота, навчити працювати на емоційному рівні.
Освоєння методики імпровізації з незнайомою музикою, розвиток індивідуальних здібностей кожного з учнів, формування навичок самостійного створення танців.
7

8. Навчання принципам роботи з живою музикою. Розвиток вміння передбачати музичні нюанси на прикладі ритмів. Після закінчення етапу хореографічна постановка «Табла» (барабани).
8

Після закінчення початкового рівня навчання група спільно з керівником готує звітний танець для щорічного студентського заходу. А також кожен учень групи може взяти участь в програмі зі своєю сольною постановкою.
Статті по темі

Програма навчання танцю живота- середнього рівня
Програма навчання танцю живота - просунутого рівня

При повному або частковому копіюванні матеріалу, посилання на http://www.bellystardance.ru обов'язкова!