Любов і гроші в «Лісі» дрімучому

1. Матеріали по темі

Сезон в драмі відкрив спектакль по самій театральній п'єсі Островського

Коли різні режисери беруться ставити «Ліс», кожен виносить на перший план якусь одну лінію - або це театр, і тоді головними героями стають мандрівні актори Несчастлівцев і Счастлівцев, або це тема соціального зла, і тоді виконує соло багата поміщиця Гурмижська з її пристрастю до грошей і молодому коханцю. Або, нарешті, може превалювати любовна лінія - і тоді головною стає історія бідної вихованки Аксюши, для щастя якої потрібно хоч невелике, але придане. У «Лесі», який поставив на амурської сцені Антон Гришкевич, все три теми розвиваються паралельно, не заважаючи один одному, і сходяться, як і задумано у Островського, в фіналі. І виходить, що нам розповіли історію про день сьогоднішній - про розшарування суспільства, про моду на молодих коханців в середовищі заможних дам, про симбіозі грошей і влади і навіть про те, що публічне викриття неправедних вчинків потрібно обов'язково підкріпити штампом «отцензуровано». Втім, про все по порядку.

Дія відбувається в лісі, місці загадковому і таємничому, повному зачаровують таємниць. Дрімучість і слов'янську міфічність лісу підкреслюють одягнені в селянські одягу хлопці і дівчата з кордебалету. Вони з'являються то з ловчими мережами - адже і в садибі на самих беззахисних будуть розставлені сильця, то з сокирами - ліс рубають, а тріски летять. Відчуття - як у Біловезькій пущі, недарма режисер з Білорусі приїхав.

Багата поміщиця Гурмижська (народна артистка РФ Анна Лаптєва) - головний двигун сюжету і головний комедіант дійства під назвою «Ліс». Сувора і праведна при сторонніх, вона стає закоханої і по-дитячому примхливої ​​особливої ​​наодинці з близькими. Спочатку економить на дрібницях, але потім йде в рознос. Скупа до неможливості, але для юного Буланова, який проник в її серце і спальню, і мільйонів не шкода. Ех, гуляй, шалена імператриця!

Буланов (артист Ярослав Шевченко) переживає на сцені справжнє переродження від тварі тремтячою, яка бажає догодити пані-благодійниці, до гордовитого і самовпевненого господаря становища - більш того, господаря життя. І тільки мудрий слуга Короп побіжно зауважує, що багато він вже таких «господарів» тут бачив. У виконанні Юрія Єгорова це такий Короп, що йому трохи віку додати - і це буде чеховський Фірс з «Вишневого саду».

Слуга Короп єдиний, хто співчуває безприданниці Аксюше, закоханої в купецького сина Петра (Олег Бойко). Дурнуватий купець Восмібратов (народний артист РФ Володимир Матвєєв) своєї вигоди не упустить. Петро - хлопець цілком земний і конкретний, але підневільна. Аксюша (ця роль - серйозний дебют молодої акторки Катерини Мартинової) - дівчина з чистою душею, абсолютно впевнена, що не все можна купити за гроші. Але життя спростовує її ілюзії - її щастя (розмір приданого) коштує рівно тисячу рублів. Любов і гроші - ця тема у Островського виникає у багатьох п'єсах. І це знову дає привід для переклички з днем ​​сьогоднішнім. До речі, коли Аксюше пропонують вибір - акторське щастя (а трагік Несчастлівцев бачить в ній безсумнівний талант) або посаг, Аксюша без тіні сумнівів вибирає останнє. Вона до пари Петру - земна любов для неї важливіше ефемерного щастя на сцені.

Зате приголомшлива пара антиподів - трагік Несчастлівцев (заслужений артист Роберт Слухав) і комік Щасливців (заслужений артист Юрій РОГОЛЬ) - віддана своїй справі безмежно. Для піднесеного і шляхетного Несчастливцева сцена понад усе. Та й Щасливців, якого Юрій РОГОЛЬ робить примітивним до физиологизма, теж не може без сцени - каже, що коли жив розкошуючи, але не грав - хотів вже повіситися, і йому віриш. Вони смішні і трагічні одночасно, і ця пара зривала оплески, починаючи з першої своєї появи на сцені. І саме Нещасливців, в своєму фінальному монолозі викриваючи комедіантство в життя, звертається до нас, сьогоднішніх: «Люди, люди! Породження крокодилів! Ваші сльози - вода! Ваші серця - твердий булат! Поцілунки - кинджали в груди! »

Як сучасно, думаємо ми. Ну да, це ж Островський, класик. Але це - Шиллер. І теж про нас. Фінал нічого нового не додає. І зло не покаране, а добро якось не дуже торжествує. Куплене за гроші щастя - щастя чи що? І знову багаті лицедії йдуть в одну сторону, а жебраки таланти - в іншу.

Вистава «Ліс» поставив режисер із Білорусі Антон Гришкевич. Як розповіли в театрі, в найближчі пару років він буде ставити спектаклі на амурської сцені, у Гришкевича укладений контракт з театром на два роки.

Матеріали по темі

Театр ляльок Приамур'я показав спектакль для дорослих «Скотний двір» 31.03.2019, 13:32 До нас їде автоклуб: Приамур'ї закупить шість пересувних культурних центрів 21.03.2019, 9:12 Талановитої амурської молоді пропонують безкоштовно пройти відбір в ГИТИС 14.01.2019, 9:37 Артисти Амурського театру драми «пробіжать» в загальноукраїнському марафоні 08.12.2018, 14:13 Міністр культури Ольга Юркова: «Приамур'ї потрапило в десятку самих культурних регіонів Росії» 07.12.2018, 7:15 Благовещенци проведуть «Безсонну ніч» в театральному перформансі 24.10.2018, 14:35 Театр з Якутії привіз на гастролі в Приамур'ї сніг і літак 18.09.2018, 9:40 Московський обласний ТЮГ покаже в Благовєщенську спектакль за п'єсою амурчаніна 06.07.2018, 14:24 У театрі Нонни Гришаєва пройшла прем'єра спектаклю за п'єсою колишнього амурчаніна 22.02.2018, 11:17 В оновленому драмтеатрі Тинди пройшла прем'єра спектаклю за чеховським розповідями 23.11.2017, 16:56 Тиндинський драмтеатр отримає вокальну радіосистему і нові крісла 04.05.2017, 14:27

показати ще

Куплене за гроші щастя - щастя чи що?