Наталя Гундарєва. Наша велика сучасниця .. Обговорення на LiveInternet

28 серпня Наталії Гундаревій виповнилося б 65 років. Вона пішла з життя рано, 15 травня 2005 року, в 56-річному віці, після перенесеного в 2001 році інсульту.

ru/scandals/20120222-natalya-gundareva-pozvala-vtoruyu-mamu-v-mogilu

У далекі шістдесяті восьмикласниця Наталя Гундарєва прийшла займатися у Палац піонерів на Ленінських горах. Драматичну студію там вела майстер-педагог Євгенія Василівна Галкіна. Вона відразу виділила рудоволосу повненьку дівчинку серед інших. Між вчителькою і ученицею склалися дружні стосунки. До того ж з рідною матір'ю у Наташі були, як тоді говорили, "контри". Олена Михайлівна працювала проектувальниці і хотіла, щоб дочка теж отримала серйозну професію. До пори до часу до її захопленню «танцями-шманці» вона ставилася поблажливо. Але коли дізналася, що у дочки роман зі старшокласником Славою Долгоруковим, розлютилася.

Мама Наташі звернулася до Палацу піонерів, щоб її виключили зі студії, мовляв, з «дурницями» пора зав'язувати, - згадувала Євгенія Василівна під час нашої останньої розмови. - Її турбувало, що Слава з простої робітничої родини.

Після закінчення школи Наталії Гундаревій все ж довелося якийсь час попрацювати в конструкторському бюро, куди її влаштувала мати. При цьому вона таємно зустрічалася з Владиславом, якого Галкіної представляла як «майбутнього чоловіка». Вчителька, яку Гундарєва називала «другою мамою», і не думала «здавати» молодих і навіть іноді запрошувала їх до себе на дачу.

- Ми жили, як одна сім'я, нібито я - мати, а вони - мої хлопці, - з розчуленням згадувала вчителька. - Влад допомагав по господарству, а Наташа вела господарство. Сама-то я лежала хвора. Як я була рада, що вони збираються одружитися! Якби це сталося, була б Наташа щасливою все життя. Але Гундарєва не вийшла заміж за свого Владислава, життя їх розвела.

Головною її бідою була влюбчивость ... - продовжувала Євгенія Василівна. - Як і її героїні з фільму «Вас чекає громадянка Никанорова». Якщо їй сподобався чоловік, припав до серця, вона не дивилася ні на його статус, ні на сімейний стан, просто любила - і все!

Познайомившись на зйомках в 1973 році з режисером Леонідом Хейфец, Гундарєва поринула в цей роман з головою. Ну і що, що він був старший за неї на чотирнадцять років!

Ну і що, що він був старший за неї на чотирнадцять років

- Мама Хейфеца любила його попередню дружину, - зітхала Євгенія Галкіна. - Наташа в її очах була молодою вертихвісткою. Це ображало Наташу, скільки сліз вона тоді пролила! Саме в шлюбі з Хейфец вона відмовилася від можливості мати дитину, після чого у неї вже не могло бути дітей ... Це стало для Наташі великим горем. Дуже їй хотілося мати щасливий шлюб, бути матір'ю, але, мабуть, не тих чоловіків вона вибирала.

Перше кохання Гундаревой Владик, який колись працював слюсарем на заводі, з роками виріс в великого артиста. Знімався в кіно, грав в театрі, але особисте життя у нього теж не склалося.

- Зараз він один, приїжджає на могилку до Наташі, кладе квіти, - згадувала Євгенія Василівна. - Мені здається, він до цих пір її любить.

Тільки своїй першій вчительці Владислав Долгоруков міг довіряти серцеві таємниці. І Наталя Гундарєва робила це до кінця своїх днів.

- Вона завжди була жінкою в повному розумінні слова, завжди хотіла подобатися чоловікам, - згадувала Євгенія Василівна. - Може, тому і захопилася під кінець життя всіма цими схуднення, тайськими таблетками та іншими, більш небезпечними способами омолодження. Говорила про все це з палаючими очима. А я лише говорила: «Наташа, навіщо тобі все це треба, тебе і так люблять!» Але вона відповідала: «Я ж не просто жінка, я - актриса».

Коли Наталія Георгіївна не прийшла на чергову зустріч випускників, стали шепотітися: «До такого стану її довели пластичні операції!» А їй вже було не до старих друзів, вона стрімко згасала і не могла виходити на сцену. Після її смерті в травні 2005 року «друга мама» зовсім здала.

- Не впевнена, що доживу до 90 років ... - слабким голосом говорила Галкіна. - Цілими днями я віддаюся спогадами, думаю про мою Наташеньке. Кілька разів вона мені снилася. Іноді було відчуття, ніби вона кличе мене.

Євгенія Василівна передчувала свій кінець. До ювілею вона не дожила кілька днів. Як побачили ж учні, які планували вітати її, в результаті потрапили на похорон.

- Євгенія Василівна останній рік дуже мучилася, у неї були проблеми з судинами, вона не могла ходити, - розповіла нам її невістка. - Уже, можна сказати, не пам'ятала себе, але ось про Наталю Гундарєву і події п'ятдесятирічної давнини згадувала у всіх подробицях!

Як склалася доля колишніх чоловіків Наталії Гундарєвої

• Перше кохання Наталі Гундарєвої, Владиславу Долгорукову, зараз 65 років. Він завідує кафедрою акторської майстерності в ГІТІСі. Друга дружина актора померла, і зараз він живе один, іноді відвідує дочка і внучку.
• Театральному режисерові Леоніду Хейфец 77 років, він ставить спектаклі, викладає в ГІТІСі.
• Актор Віктор Корінців після Гундаревой одружився ще два рази, в кінці дев'яностих пішов із професії, став підприємцем. У нього був період спілкування зі старовірами, він їздив по святих місцях. Корінців помер в березні минулого року.
• Останній чоловік Наталії Гундарєвої, Михайло Філіппов, щасливо влаштував свою долю. У 2009 році він одружився на актрисі Наталії Васильєвої, яка молодша за нього на двадцять з гаком років.