Фестиваль народних традицій і бойових мистецтв Росії «Російський витязь»

Дата проведення: в 2018 році - 05 серпень
Місце проведення: Александров

З 2016 року в Александрові на початку серпня вперше пройде нове свято - Фестиваль народних традицій і бойових мистецтв Росії «Російський витязь». Організаторами цього спортивно-патріотичного та культурного заходу є Громадська палата м Александрова і Міжрегіональний Громадський Фонд сприяння розвитку спорту і культури світу. Активну підтримку фестивалю надають Громадська палата Російської Федерації, адміністрація Володимирській області, Російський Союз Бойових Мистецтв, Фонд збереження культурної спадщини «Російський витязь».

Цей захід, за задумом організаторів, стане центральним у програмі Дня міста Александрова. Але значимість фестивалю повинна перерости масштаби міста і вийти на рівень всеросійського події. Адже в ньому візьмуть участь військово-патріотичні, спортивні, народні колективи з усієї країни. Це - більше тисячі спортсменів, що займаються бойовими мистецтвами, близько 40 фольклорних колективів, а також більше сотні майстрів-ремісників.

Фестиваль «Російський витязь» буде проходити на декількох майданчиках. Родзинка програми, звичайно, - показові виступи та турніри по 15 видам бойових мистецтв і спортивних єдиноборств. Переможці турнірів будуть нагороджені медалями та спеціальними призами. На полях фестивалю можна побачити майстер-класи по козачому кулачному і російській рукопашного, шапошному і стеношному бою, стрільбі з лука і арбалета, метання ножів, списів, сокир. А хтось захоче взяти участь в народних іграх та забавах, поводити хороводи, послухати російські казки і билини. Бажаючі зможуть підібрати собі цікаві сувеніри на ярмарку декоративно-прикладного мистецтва. До концертної програми фестивалю будуть включені виступи ансамблів російської народної пісні і танцю, а також зірок російської естради.

Фестиваль народних традицій і бойових мистецтв «Російський витязь» в Александрові, безумовно, стане важливою подією року. І якщо воно не перетворить Александров відразу в столицю рукопашного бою, то претендує стати справжнім святом російської культури.

Автор: В. Королькова