Що таке вінтажна парфумерія або де купити духи з 25 річною витримкою

Виникнувши не так давно, мода на вінтаж поширилася буквально за лічені миті і практично серед усіх вікових категорій жінок і чоловіків Виникнувши не так давно, мода на вінтаж поширилася буквально за лічені миті і практично серед усіх вікових категорій жінок і чоловіків. Вінтажний одяг вважається ознакою гарного смаку та оригінальності в стилі. Про вінтажну парфумерію знають далеко не всі, але вона не менш цікава і унікальна.
Вінтажними вважаються духи, які були випущені пізніше, ніж 25 років тому. Ви здивуєтеся, але такі відомі марки, як Organza від Givenchy або №5 великої Coco Chanel в наш час - вантажні духи. Хоч і продаються вони практично в кожному парфумерному магазині. Вінтажними вважаються і неймовірно популярні в Радянському Союзі «Червона Москва». Однак, подібні випадки - швидше, виняток із правила. Зазвичай, вінтажну парфумерію можна придбати лише на спеціалізованих аукціонах або магазинах. 80% таких духів вже давно не випускаються, а раритетом часто вважаються не тільки самі запахи, а й флакони.
Справа в тому, що значна частина створюваних парфумів через кілька років з тих чи інших причин знімається з виробництва самою компанією. Основна причина, по якій з прилавків магазинів зникли улюблені всіма Shalimar компанії Guerlain (Той, який можна купити сьогодні, вже зовсім інший), Madame Rochas, Fidji і J'ai Ose і багато, багато інших, - заборона на використання в парфумерії натуральних компонентів тваринного походження. Виробництво цих всім відомих найменувань стало більш масовим і більш дешевим, а ось принадність спочатку створених майстрами-парфумерами запахів - пішла безповоротно.
Вік окремих вантажних духів може досягати ста років, проте при дотриманні умов зберігання (темне, прохолодне місце і запечатана сургучем пробка) вони не втрачають свого аромату - навіть в найменших нюансах. Такі духи можуть зберігатися і пропонуватися тільки колекціонерами.
Більш поширена вінтажна парфумерія, вироблена в 1930 - 1950-хх роках XX століття. Не так уже й рідко можна зустріти такі духи на всесвітньо відомому аукціоні eBay, а то і на російському його аналогу - «молотка». І зовсім необов'язково така вінтажна парфумерія коштуватиме десятки тисяч рублів. Флакон вантажних духів на інтернет-аукціоні можна придбати як за 100 - 200 доларів, так і за 10 - 15, все залежить від рідкості і престижності найменування.
На закінчення хочеться навести цікавий факт. Поява світової моди і на вантажні духи в значній мірі відбулося завдяки створенню «Осмотекі» - французького музею парфумерії, що знаходиться в Версалі, на території парфумерної школи. У цьому музеї в даний час знаходиться 2500 ароматів, 400 з яких були відновлені парфумерами музею буквально з нічого.

Автор: Сахнов Дмитро