Помер Річард Райт, засновник групи Pink Floyd

Річард Райт, один із засновників британської рок групи «Пінк Флойд», помер на 65-му році життя в результаті раку. Клавішник і вокаліст, Райт, залишив групу в 1981-му році, але в 1987-му возз'єднався з колективом. Він написав музику до багатьох композицій з альбомів «Dark Side of the Moo n» і «Wish You Were Here». Річард Райт, один із засновників британської рок групи «Пінк Флойд», помер на 65-му році життя в результаті раку

Помер Річард Райт, засновник групи Pink Floyd

«Сім'я Річарда Райта з великим сумом повідомляє, що Річард помер після недовгої боротьби з раком. Сім'я просить поставитися з повагою до його пам'яті в цей важкий для неї момент », - повідомив її офіційний представник.

Група «Пінк Флойд», створена в 1964 році музикантами Річардом Райтом, Сідом Барретом (гітара), Роджером Уотерсом (бас-гітара) і Ніком Мейсоном (ударні). Названа на честь блюзових музикантів з США - Пінка Андерсона і Флойда Каунсил.

Свій перший Альбом-«The Piper at the Gates of Dawn» - група випустила в 1967 році, і він був найуспішнішим прикладом аранжування блюзових композицій.

Організатори групи разом вчилися на архітектурному факультеті лондонського Політехнічного інституту.

Дивіться фоторепортаж: Помер клавішник Pink Floyd Річард Райт

Незабаром через серію скандалів з Барретом, пов'язаних з вживанням ним наркотиків, його в групі замінив Девід Гілмор.

Талановитий композитор, Райт самостійно освоїв гру на фортепіано, він написав такі відомі теми як «Us and Them» або «The Great Gig In The Sky». Але були і порівняльні невдачі, так, альбом «Wet Dream" 1978 року не мав очікуваного успіху.

Після кількох гучних скандалів з Уотерсом під час запису знаменитостей «Стіни» ( «The Wall»), Райт виходить зі складу «Пінк Флойд» і в 1884 році разом з Девідом Херріс організовує групу «Duo Zee», яка, яка, втім, ніколи не мала комерційного успіху.

Музикант возз'єднується з «Пінк Флойд» тільки після того, як її покинув Уотерс, і в 1994-му році група з успіхом випускає альбом - «The Division Bell». У 2005 році Райт в складі «Пінк Флойд», після 24-х річної перерви, вперше виступає з публічним концертом в Гайд-Парку в Лондоні. Це був останній концерт Райта.

«Пінк Флойд» відомі, крім іншого, своїми неймовірними уявленнями, що поєднують візуальні ефекти і музику, в яких самі музиканти практично йдуть на другий план.

У ранній період творчості «Пінк Флойд» були практично першою групою, що використовує спеціальну апаратуру для світлового шоу в своїх уявленнях - слайди та відеокліпи, що проектуються на великий круглий екран.

Пізніше використовувалися лазери, піротехніка, надувні кулі і фігури (найбільш помітною серед них є величезна надувна свиня).

Читайте ще в розділі "Культура".