Фейки тижня: Український військовий вертоліт підбив надсекретний дрон ЛНР

Український ударний вертоліт Мі-24 збив безпілотник «Орлан-10», що належить народної міліції проголошеної Луганській народної республіки (ЛНР). Влучністю українських військових похвалилася сторінка «Операції об'єднаних сил» в Facebook :

Багатоденні тренування екіпажів вертольотів армійської авіації Об'єднаних сил не пройшли марно. Саме полюванні на ворожі безпілотники і навчалися останнім часом наші льотчики. Противник не припиняє спроб виконати поставлене перед ним окупаційних командуванням завдання - і знову відправляє багатоцільові безпілотні авіаційні комплекси. Правоохоронці неба Об'єднаних сил в черговий раз виявилися спритнішими!

Пропуск в цій героїчній історії рівно один: у ополченців ЛНР таких безпілотників просто немає.

Офіційний представник Народної міліції республіки Андрій Марочко поділився своїми міркуваннями щодо фейковий новини.

Сьогодні українські ЗМІ поширили новину про те, що в зоні так званої «операції об'єднаних сил» в районі Лисичанська екіпаж українського вертольоту Мі-24 збив безпілотник «Орлан-10». Цього разу, намагаючись переконати публіку, брехливі українські ЗМІ навіть прикріпили фотографії. З приводу приналежності Народної міліції ЛНР до зображеного на фото БПЛА заявляю, що ми були б раді, якби у нас на озброєнні стояли такі літальні апарати, однак таких у нас ніколи не було і на сьогоднішній день немає, - зазначив підполковник. Сьогодні українські ЗМІ поширили новину про те, що в зоні так званої «операції об'єднаних сил» в районі Лисичанська екіпаж українського вертольоту Мі-24 збив безпілотник «Орлан-10»

Крім того, Марочко звернув увагу на ще одну очевидну деталь: на фото безпілотник виглядає так, ніби на нього наступили, а не прошили кулеметом.

У повідомленнях йдеться, що БПЛА був збитий «міткою чергою» з авіаційної гармати і кулеметів вертольота українських ВПС Мі-24. Люди, що мають хоч невелике уявлення про військову справу, розуміють, що залишилося б від безпілотника, якби його прошила чергу зі штатного озброєння Мі-24. Я впевнений, що фотографувати було б абсолютно нічого, - уклав представник ЛНР.

Світові ЗМІ поширили новину про те, що російськими ЗРК С-300, поставленими Сирії, будуть управляти іранські офіцери-оператори. Першоджерелом новини виступило ізраїльське видання DEBKAfile , Посилаючись на джерела в розвідці США та Ізраїлю.

Першоджерелом новини виступило ізраїльське видання   DEBKAfile   , Посилаючись на джерела в розвідці США та Ізраїлю

Розбираючись в цьому інформаційному вкидання, військовий експерт Сергій Кузьмичов констатував, що за ступенем неадекватності цей фейк «зможе конкурувати з нанесенням отрути на британські дверні ручки силами спецназу ГРУ».

«Додати в створювану спільну російсько-сирійську систему ППО ще й фактор іранських військових фахівців - це заздалегідь приректи її на приголомшливу неповороткість і неефективність, помножені на високу ймовірність миттєвого загострення відносин з Ізраїлем», - наводить слова експерта « Регнум ».

Для Ізраїлю самим «зловісним злом» є Іран і все, що з ним пов'язано. Відносини Тель-Авіва і Тегерана давно балансують на межі прямого військового зіткнення і зіпсувати їх ще більше просто неможливо. Тому дуже зручно буде заздалегідь оголосити, що джерелом загрози для ВПС Ізраїлю не є російські зенітно-ракетні комплекси, а їх кровожерливі іранські оператори і розрахунки. Ізраїль регулярно заявляє, що продовжуватиме повітряні удари по території Сирії незважаючи на поставку С-300. Не треба бути генієм, щоб зрозуміти зрослу ступінь ризику бойових втрат ВПС Ізраїлю при таких ударах. Ось на цей випадок і стане в нагоді «інформація неназваного джерела» про те, що вогонь по ізраїльських літаків ведуть іранські військові.

«Якщо в небі Сирії будуть збиті літаки ВПС Ізраїлю, весь гнів громадськості попрямує в добре знайоме русло" іранської загрози ", і ніхто не звинуватить уряд в тому, що воно не мстить Москві або Дамаску. Іншими словами, бомбити територію Сирії дуже хочеться, але загострювати через це відносини з Росією хочеться значно менше », - уклав експерт.

До російського прокату готується картина Луки Гуаданьїно «Суспірія» - ремейк культового хоррору 1977 року. Картину вже «прокотили» в світових кінотеатрах, проте тільки недавно була викрита головна містифікація «Суспірія»: роль 82-річного психоаналітика Йозефа Клемперера грає зовсім не той актор, якого оголосили творці містичного трилера.

Оскароносна акторка Тільда ​​Суїнтон в інтерв'ю The New York Times розкрила змову знімальної групи. Згідно з легендою, старого психоаналітика зіграв німецький актор Лутц Еберсдорф, для якого «Суспрія» стала кінодебютом. У Еберсдорфа був особистий профіль на IMDB , А його звернення до глядачів Суїнтон зачитувала на прем'єрі фільму на Венеціанському кінофестивалі.

Проте, виявилося, що сором'язливого актора Еберсдорфа з Берліна в природі не існує: загадкову чоловічу роль виконала сама Суїнтон. Для цього на майданчику з актрисою по кілька годин на день працював гример, який не просто «старіють» Суїнтон, але і прилаштовують їй штучні геніталії - для повного занурення в чоловічу роль.

Якби містифікація не була розкрита передчасно, то Гуаданьїно і Суїнтон планували заявити, що Еберсдорф раптово помер під час монтажу. Містифікація в результаті провалилася через занадто уважних кінокритиків.