Дорога, ну дуже дорога бібліотека

Експлуатація створеного в будівлі Синоду «проривного» для російського архівної справи проекту - президентської бібліотеки імені Б.М. Єльцина - ще влетить в копієчку російському платникові податків. Менше ніж за місяць пройде відразу 7 аукціонів ні багато, ні мало, на 154 мільйонів рублів. Витрати відносяться виключно до поточного життєзабезпечення бібліотеки в 2010-му році, і лише чверть суми знадобиться саме на роботу з архівами. Експлуатація створеного в будівлі Синоду «проривного» для російського архівної справи проекту - президентської бібліотеки імені Б

kremlin.ru

Всі аукціони оголошені Управлінням по експлуатації будівель в Північно-Західному федеральному окрузі Управління справами президента РФ, який курирує роботу і президентської бібліотеки, і Конституційного суду. Опублікована інформація на відповідних ресурсах не одночасно, а протягом місяця - з 14-го жовтня по 11-е листопада 2009-го року.

14,3 мільйона рублів планується витратити на прибирання та утримання приміщень і зовнішніх територій будівлі Президентської бібліотеки. 5 мільйонів рублів на комплексне експлуатаційно-технічне обслуговування протипожежних систем. У 10,6 мільйона рублів працівники управління справами оцінили роботи по комплексному експлуатаційно-технічного обслуговування електроенергетичної системи, систем автоматики, диспетчеризації та безпеки. 2,7 мільйона рублів буде коштувати експлуатаційно-технічне обслуговування індивідуального теплового пункту, системи опалення «тепла підлога» і системи сніготанення з автоматизованою системою управління теплопостачанням. Експлуатація систем вентиляції, кондиціонування, холодопостачання, радіаторного опалення, теплопостачання вентиляційних установок і повітряно-теплових завіс, водопостачання і водовідведення, централізованого пиловидалення і апаратури автоматичного управління даних систем в будівлі обійдеться 18,9 мільйонів рублів.

Самими ж дорогими виявилися роботи, пов'язані з безпосередньою діяльністю бібліотеки. 38 мільйонів рублів з госбюжета управління справами президента готове виділити на «надання послуг з перекладу в цифрову форму матеріалів для поповнення електронних фондів». За ці гроші планується відсканувати 5965 сторінок книг, 121100 кадрів мікрофільмів і 106470 сторінок микрофиш. Вимоги до роботи при цьому великі - спеціальний одяг (з чистої бавовни або паперовий), спеціальне обладнання, вхід в приміщення для сканування без сумок (мабуть, щоб в цих сумках не було нічого викрадено) і т. Д. Зауважимо, правда, що відповідне обладнання для сканування є і в самій президентській бібліотеці, і в новій будівлі Державного архіву. Так що, навіщо знадобилися такі витрати, все-таки не дуже зрозуміло.

І, нарешті, 64,5 мільйона рублів управління виділило на «виконання робіт щодо забезпечення функціонування та підтримки працездатності інформаційних систем і програмно-апаратних комплексів Президентської бібліотеки». Фактично, це звичайне системне адміністрування, нехай і закупівлею деякого додаткового обладнання (виходить, що бібліотеку здали без нього?).

Гучну формулювання і велику суму пояснює тільки те, що роботи буде вести не тільки в будівлі на Сенатській площі. Крім основного будинку бібліотеки, забезпечувати «функціонування і підтримку» належить також в «пілотної зоні» на Заневський, 36 і в резервному центрі в Москві - на Слов'янській площі, 4. У пілотній зоні буде готуватися той самий цифровий контент (конкурс на створення якого « варто »38 мільйонів). А резервний центр повинен «в екстрених ситуаціях» обслуговувати користувачів інформації, які, мабуть, у випадках деяких гіпотетичних ПП з доступом не зможуть прожити без президентської бібліотеки ні секунди. Тому, щоб зв'язати ці три об'єкти, планується побудувати цілу мережу передачі даних, з вузлами на Боровий вулиці, вулиці Достоєвського, Синопській набережній в Петербурзі, а також на вулиці Бутлерова та Сущевском валу в Москві.

Зауважимо, що інші петербурзькі бібліотеки, навіть РНБ, не можуть похвалитися такими витратами на експлуатацію. Держзамовлення по ним дає суми з куди меншою кількістю нулів. Наприклад, вчора був розміщений замовлення на виконання робіт по перевірці та поповненню електронної бази РНБ - і все на 2 млн 300 тисяч рублів; раніше публікувалися умови конкурсу з дослідження несучих конструкцій будівлі бібліотеки на набережній Фонтанки, 36 - на 260 тисяч рублів.

Хоча заступник керівника Дирекції з будівництва та реконструкції об'єктів в СЗФО Управління справами президента РФ Віктор Борщов стверджував під час роботи над проектом президентської бібліотеки, що експлуатація будівлі, реконструйованого за всіма сучасними технологіями, буде значно дешевше, ніж експлуатація приміщень відреставрованих «традиційним» методом.

Олексій Володимирський, «Фонтанка.ру»

Виходить, що бібліотеку здали без нього?