«Білий день» для дітей війни

Напередодні святкування 69-річчя Великої Перемоги в Горно-Алтайську пройшов благодійний концерт групи «Білий день».

Він був організований громадськими організаціями «Алтай - Духовний центр», «Ветерани Великої Вітчизняної війни», «Ветерани бойових дій» і міським реєстровим козацтвом для дітей війни.

Групу «Білий день» і її солістку Олену Волошка - поета, композитора, автора більшості виконуваних нею пісень, лауреата ряду російських і міжнародних конкурсів - добре знають у багатьох регіонах нашої країни, а також за її межами. У Горно-Алтайськ артисти приїхали вперше. Великий зал Національного театру ім. П.В. Кучіяка був заповнений вщерть - разом з шістьма сотнями глядачів, чиє дитинство припало на воєнний час, концерт дивилися запрошені офіційні особи та представники засобів масової інформації. Перед початком присутнім в залі дітям війни піднесли подарунки від одного з виробників профілактичної та косметичної продукції, а також троянди.

Дивна на перший погляд манера виконання і спілкування співачки з залом в результаті полонила серця людей похилого віку. Під час особливо проникливих пісень, а таких чимало в репертуарі творчого колективу, багато скидалися сльози, слухаючи задерикуваті композиції - підспівували і плескали від щирого серця.

Овації супроводжували не тільки кожну пісню, а й кожен вірш, яке читала співачка. Вірші Олени патріотичні - сильні, гострі, вони присвячені Росії і сьогоднішньої міжнародної ситуації, пов'язаної з подіями на Україні.

Байдужим в той день в залі драмтеатру не залишився ніхто, а число прихильників Олени Волошка і групи «Білий день», без сумніву, збільшилася. Глядачі після закінчення концерту від щирого серця дякували і його учасників, і його організаторів - Акая і Світлану Кіне, Тетяну і Віктора Трифонова, Дениса Казакова та інших. А солістка групи бажала всім добра, миру, любові і благополуччя і обіцяла приїхати ще.

(Соб. Інф.)

Довідка «ЗА»:
Група «Білий день» була організована в 1989 році. Кілька років гастролювала за кордоном. У 1994-му колектив став лауреатом Міжнародного конкурсу «Citta di Castelfidardo» в Італії, його солістка - лауреат Каннського фестивалю 2000 року в номінації «Яскрава музична роль» (фільм Павла Лунгіна «Весілля»). У 2005-му Олена Волошка стала лауреатом першого Всеросійського фестивалю-конкурсу патріотичної пісні в номінації «Автор музики», а роком пізніше «Білий день» став лауреатом Всеросійського конкурсу «Краща пісня про Москву». З 2001 до 2013 року Олена Волошка і група «Білий день» випустили вісім авторських альбомів і три фільми-концерту на основі пісень солістки. Хітами стали багато їх твори, такі як «Галина», «Осінь», «Мама» та інші. У складі групи на сцені крім солістки музиканти Андрій Сандалов (балалайка, вокал) і Дмитро Ананьєв (баян, вокал).