Привітання з днем ​​народження В'ячеслава Донгаку »Tuva.Asia

Сьогодні відзначає день народження Заслужений діяч мистецтв Республіки Тива, лауреат Державної премії Республіки Тива, міністр культури Республіки Тива В'ячеслав Донгак Сьогодні відзначає день народження Заслужений діяч мистецтв Республіки Тива, лауреат Державної премії Республіки Тива, міністр культури Республіки Тива В'ячеслав Донгак. В'ячеслав Октябровіч народився 22 серпня 22 серпня 1955 року в с. Хайиракан Улуг-Хемского району Тувинської АРСР. У 1977 році закінчив Державний інститут театрального мистецтва імені А. В. Луначарського за фахом «Режисура балету». Навчався також у ГІТІСі ім. А. В. Луначарського. Працював артистом балету, балетмейстером в Державному ансамблі пісні і танцю «Саяни», в Тувинської музично-драматичному театрі, викладав в Республіканському юридичному ліцеї, працював в мерії Кизила. З 2007 р очолює відомство, яке відповідає за розвиток професійної культури Туви.

В. О. Донгак відомий далеко за межами республіки, перш за все, як талановитий хореограф і модельєр. Відомі танцювальні колективи вважають за честь працювати з ним. Дитячий театр танцю та моди «Едегей», створений В. Донгаком п'ятнадцять років тому, завоював усі можливі призи на конкурсах і фестивалях всього світу, прославляючи тувинський мистецтво і залучаючи дітей до світу прекрасного. Барвисті і дивовижні жіночі етнічні костюми, створені В'ячеславом Октябровічем, вражають уяву всіх, кому вдається ними милуватися.

Ідеї ​​творчості і розвитку, які привносить В. Донгак і в рутинну адміністративну роботу на посаді міністра культури, не завжди супроводжуються видимими успіхами, радощами, перемогами. Багато і проблем, турбот, клопоту. А також невдоволень. Це й не дивно. Культура - візитна картка регіону, його потужний економічний ресурс і його становлення в рамках самої Туви і одночасний вихід за її межі в нових ринкових умовах - завдання гігантська, що вимагає і досвіду, і самовіддачі, і залізної волі, і значного особистісного начала в координації робіт творчих колективів, організацій, об'єднань. Особливо це стало очевидно в нинішній знаменний рік для Туви - рік 100-річчя єднання республіки з Росією.

Ми сердечно вітаємо В'ячеслава Октябровіча з днем ​​народження і бажаємо йому і його близьким всього самого найкращого!