Під вінець haute couture

У исокая мода для нареченої. Перший російський модельєр В'ячеслав Зайцев відкриває виставку «Дотик». У парадних залах палацу Н.А. Дурасова в садибі Любліно - найкращі весільні сукні з особистої колекції кутюр'є, який ось уже півстоліття не слід моді, а диктує стиль.

Між звичним білою сукнею і польотом дизайнерської фантазії - справжня прірва. Наречена в російській костюмі, вбранні ХVII століття, в стилі ампір і бідермейер. Художник вносить в наряд нареченої театральність і ексцентричність. Ексклюзивне весільне плаття завершує кожен показ всіх найвідоміших модельєрів світу. А в колекції В'ячеслава Зайцева «Метаморфози» наряди нареченої немов розділилися на дві частини світу - Схід і Захід. За таким платтям - ціла творча група майстрів найвищого класу, які більшу частину трудомісткою і кропіткої роботи виконують вручну. На створення повного образу, включаючи капелюшок і аксесуари, потрібно до двох місяців.

«Рівний серед рівних» П'єра Кардена, Марка Боана, Гі Ларош - В'ячеслав Зайцев у своїй першій колекції зробив спецодяг для жінок робітниць і трудівниць села. Методична рада Експериментально-технічної швейної фабрики міста Бабушкіна, де працював тоді молодий модельєр, настільки сміливі для радянського часу ідеї відкинув. Зате незвичайні спецівки припали до смаку редакції журналу «Парі Матч». Вийшла стаття з пророчим заголовком «Він диктує моду Москві». І він диктував, уже будучи керівником Будинку моделей одягу на Кузнецькому Мосту.

У исокая мода для нареченої

Модельєр і манекенниці Будинку моделей на Кузнецькому мосту, 1965 рік

В'ячеслав Зайцев і його ескізи, 1964 рік

В'ячеслав Зайцев з манекенницями - зйомка для журналу, 1977 рік

В'ячеслав Зайцев з манекенницями Загальносоюзного будинку моделей одягу, 1979 рік

В'ячеслав Зайцев вперше вивів на подіум російських красунь в іванівських ситцю. Знаменита «Російська серія» об'їхала весь світ. Але в той момент творець костюмів по російським народним мотивам ні в США, ні в Японії, ні в Канаді, ні у Франції на показах не був присутній. Капіталістичні країни для модельєра були закриті до 1986 року. Хоча західні газети називали В'ячеслава Зайцева не інакше як «Червоний Діор». У 1974 році в чехословацькому журналі «Квет», в «Огляді моди за 100 років», в галереї портретів видатних художників моди названо і ім'я радянського модельєра. На фестивалі «Кращі п'ять модельєрів світу» в Японії колекція В'ячеслава Зайцева була визнана кращою.
«Тисячоліття Хрещення Русі», «Ностальгія за красою», «Прозріння», «Мрії», «Дивертисмент» ... безліч колекцій кутюр'є з завжди захопленими відгуками. Після показу «Російських сезонів в Парижі» В'ячеслав Зайцев отримав золоту медаль французької столиці і звання почесного громадянина міста.

Показ колекції В'ячеслава Зайцева

Фантазія модельєра вже давно зробила крок за рамки подіуму. В'ячеслав Зайцев оформив понад двадцять вистав столичних театрів. У костюмах від метра моди на сцену виходили актори малого театру у виставі «Пікова дама», «Три сестри» в «Ленкомі» , «Божевільний день, або Одруження Фігаро» в театрі Сатири , «Принцеса Турандот» в Театрі імені Вахтангова . Кутюр'є одягав солістів мюзиклу бродвейського театру, спортсменів, міліціонерів і акторів. Моделі з колекції «Як молоді ми будемо» стали експонатами Музею історії Москви , А п'ять картин Зайцева-живописця, персональні виставки якого бачили в США, Бельгії, Естонії, знаходяться в колекції Третьяковської галереї . Але все ж В'ячеслав Зайцев - це в першу чергу першовідкривач в світі моди, який довів, що навіть вушанки можуть виглядати елегантно, якщо за справу береться справжній художник.