Культура і дозвілля. Співачки Олена Терентьєва і Олена Гусєва виступлять в Консерваторії

ОРЕНДА-НОВИНИ. 17 травня 2011 року, у вівторок о 19.00 в Малому залі Московської Державної Консерваторії імені П.І. Чайковського відбудеться концерт "Назустріч XIV Міжнародному конкурсу імені П. І. Чайковського".

Виконавці: Олена ТЕРЕНТЬЄВА (сопрано), Олена ГУСЕВА (сопрано)
Партія фортепіано - Наталія БОГЕЛАВА, Анна МАРГУЛІС

В програмі:
Олена ТЕРЕНТЬЄВА (сопрано)
- МОЦАРТ - Арія Цариці ночі з опери "Чарівна флейта" ( "O zittre nicht, mein lieber Sohn!")
- ВЕРДІ - Арія Джільди з опери "Ріголетто" ( "Сaro nome ...")
- ЧАЙКОВСЬКИЙ - "Колискова пісня"
- "Скажи, про що в тіні гілок ..."
- ГЛИНКА - Каватина Людмила з опери "Руслан і Людмила" ( "Сумно мені ...")
- ГУБАРЕНКО - Монолог Жінки з моноопери "Листи кохання" (частина 1) (1976)
- Рахманінов - "Вокаліз"
- Російська народна пісня "Травушка-муравушка" (обр. В. Городовський)
- МОЦАРТ - Арія Цариці ночі з опери "Чарівна флейта" ( "Der Holle Rache kocht in meinem Herzen")
- Римський-Корсаков - Сцена і арія Марфи з опери "Царева наречена" (IV акт)
- РОССІНІ - Арія Розіни з опери "Севільський цирульник"
- Деліб - "Іспанське болеро"

Олена ГУСЕВА (сопрано)
- Малер - "Я втрачений для світу", сл. Ф. Рюкерта
- МОЦАРТ - Арія Електри з опери "Ідоменей"
- ВЕБЕР - Сцена і арія Агати з опери "Вільний стрілець"
- ЧАЙКОВСЬКИЙ - "Колискова", сл. А. Майкова
- "Чи я в полі та не травичка була", сл. І. Сурикова
- СТРАВІНСЬКИЙ - Речитатив, арія і кабалетта Енн з опери "Пригоди гульвіси"
- ВЕРДІ - Арія Леонори з опери "Трубадур"

Міжнародний конкурс імені П.І. Чайковського - головне національне музичний конкурс Росії - завжди був особливо привабливий для творчої молоді Московської консерваторії. Нині великі музиканти неодноразово зізнаються, що їх головною мрією в студентські роки була участь і перемога на Міжнародному конкурсі імені П.І. Чайковського. Московська консерваторія традиційно входить до числа організаторів цього змагання, не тільки відкриваючи двері своїх концертних залів, але і надаючи класи для репетицій і роботи Оргкомітету.

Підготовка студентів та аспірантів Московської консерваторії до участі в Міжнародному конкурсі імені П.І. Чайковського, створення особливого творчого режиму також входить в число першочергових завдань навчального процесу одного з найстаріших музичних вузів Росії.

Серія концертів "Назустріч XIV Міжнародному конкурсу імені П. І. Чайковського" представляє вже затверджених відбірковим журі майбутніх учасників змагання: молоді артисти отримують шанс спробувати свої сили і "обкатати" частина конкурсної програми на публіці, влаштувавши собі генеральну репетицію.

Для слухачів і уболівальників Міжнародного конкурсу імені П.І. Чайковського надається унікальна можливість заздалегідь почути багатьох конкурсантів і спробувати "вгадати" переможця.

Олена ТЕРЕНТЬЄВА в 2002 році закінчила Уфимське училище мистецтв (диригентсько-хорове і вокальне відділення). У 2008 році закінчила вокальний факультет Російської академії музики ім. Гнесіних (клас професора М.А. Міглау). В даний час навчається в аспірантурі Московської державної консерваторії імені П.І. Чайковського в класі професора П.І. Скусніченко. Солістка Московського театру "Нова опера" ім. Е. Колобова.

Володар Гран-прі Міжнародного конкурсу молодих виконавців (Фінляндія, 2007), Лауреат I премії Міжнародного конкурсу "Музичне мистецтво" (Італія, 2007), Стипендіат Міжнародного музичного фонду Yamaha, Лауреат I премії II Всеросійського конкурсу вокалістів ім. В. Левко (Москва, 2008), Лауреат III премії XXIII Міжнародного конкурсу вокалістів ім. М.І. Глінки (Москва, 2009)

Олена ГУСЕВА народилася 1 квітня 1986 р Кургані. У 2006 році закінчила з відзнакою диригентсько-хорове відділення Курганського музичного коледжу ім. Д.Д. Шостаковича. У тому ж році вступила на I курс вокального факультету Московської державної консерваторії імені П.І. Чайковського в клас професора Г.А. Писаренко.

Олена завойовувала призи на різних вокальних змаганнях, серед яких: Всеросійський конкурс юних вокалістів "Срібні голоси" (II премія, Іваново, 2004), Міжнародного вокальний конкурс в Китаї (Нігінбо, 2008), VII Міжнародний конкурс молодих оперних співаків Е. Образцової (I премія, Санкт-Петербург, 2009), Міжнародний конкурс оперних співаків (III премія, Савонлінна, Фінляндія, 2010), 48 Міжнародний конкурс вокалістів ім. Ф. Виньяса (III премія, Іспанія, 2011).

Е. Гусєва веде активну концертну діяльність, бере участь в музичних фестивалях (у 2007 р була запрошена для участі в традиційному музичному фестивалі С. Ріхтера в Тарусі) і майстер-класах.

З грудня 2009 р - соліст-стажист Музичного театру ім. К.С. Станіславського і Вл.І. Немировича-Данченка. У репертуарі співачки - партії Ероса ( "Орфей і Еврідіка", Глюк), Тетяни ( "Євгеній Онєгін", Чайковський), Мімі ( "Богема", Пуччіні), Мікаели ( "Кармен", Бізе), Антонії ( "Казки Гофмана" , Оффенбах) Лидочки ( "Москва - Черемушки", Шостакович), партія сопрано з "Requiem" Моцарта.

Агентство "Ореанда-Новости" є інформаційним спонсором Московської Державної Консерваторії імені П.І. Чайковського.