Гранти - не гарантія: скандали з освітніми грантами в Казахстані

3. Знову в Казахстані вибухнув скандал із освітніми грантами
  4. Вересень, 2017-й
  5. Січень, 2018 й

А напередодні в казахстанських ЗМІ пройшла інформація, що який набрав 25 балів абітурієнт надійшов на спеціальність "Фізична культура і суперечка т" за спеціальністю "Дошкільне навчання". Серед надійшли є абітурієнти, які набрали 27, 29, 31 і 33 бали відповідно.

Судячи з усього, на ці спеціальності особливого ажіотажу не було, тому і з 25 балами молодій людині дали можливість закінчити навчання за рахунок держави.

Caravan.kz зібрав воєдино події, пов'язані з освітніми грантами в Казахстані за останні роки.

Август, 2015-й

Гранти на навчання не отримали призери олімпіад і круглі відмінники. Довгоочікуване присудження державних освітніх грантів обернулося судовими позовами, скандалами і сльозами. Уряд опублікував списки щасливців, які навчатимуться за рахунок республіканського бюджету. «Путівки» в кращі вузи країни у тридцяти двох тисяч юних казахстанців.

Однак багато претендентів на безкоштовну вищу освіту несподівано виявилися не при справах.

В Астані гранти не зуміли отримати призери міжнародних олімпіад та круглі відмінники.

Обурені батьки абітурієнтів були рішуче мають намір все-таки домогтися грантів для своїх дітей. Чим закінчився скандал, невідомо. Розкрито альтернативні схеми вступу до вишів РК

Август, 2017-й

А напередодні в казахстанських ЗМІ пройшла інформація, що   який набрав 25 балів абітурієнт   надійшов на спеціальність Фізична культура і суперечка т за спеціальністю Дошкільне навчання

Знову в Казахстані вибухнув скандал із освітніми грантами

Десятки батьків випускників відразу в декількох містах республіки брали в облогу відділи освіти і навіть саме міністерство.

Тоді з'ясувалося, що багатьох дітей, які набрали досить високі бали, не зарахували на безкоштовне навчання.

У списках нібито опинилися прізвища тих, чий середній балл в два рази нижче.

Пізніше міністр освіти і науки РК Ерлан Сагада пояснив галас навколо грантів:

- Справа в тому, що ми розподіляємо гранти по пріоритетних галузей економіки, наприклад, даємо 610 - на обчислювальну техніку і всього 45 - на юриспруденцію. Приблизно 2 500 - на загальну медицину і 45 - на стоматологію. В результаті з року в рік особи, які набрали високі бали, але вибрали спеціальність, на яку відпущено замало грантів, їх не отримують, а особи, які набрали низькі бали на іншу спеціальність, отримують. Тобто економічна доцільність у нас стикається з питанням соціальної справедливості, - підсумував міністр.

Вересень, 2017-й

"Віддам даром"

Астанінка Аліса Нургалієва розмістила в соцмережі оголошення про тому, що вона даром віддасть свій нагрудний значок «Алтин белгi» .

- Я завжди прагнула отримати цю медаль, ведена своєрідним стереотипом, що «Алтин белгi» гарантує якісь привілеї в житті. Це був спосіб самоствердження. Зараз я розумію, наскільки це було нерозумно. У житті «Алтин белгi» нічого не означає, - заявила дівчина.

Своє розчарування Аліса виплеснула в Instagram. На особистій сторінці вона розмістила оголошення про те, що віддасть бажаючому свою золоту медаль «Алтин белгi». Безоплатно.

За словами співрозмовниці, на її пропозицію відразу відгукнулися користувачі соцмережі.

«Насправді це був жартівливий пост. Але якщо мені напише якийсь випускник, який в цьому році закінчив школу, але йому не вистачило кількох балів, і він дуже страждає без медалі, то я із задоволенням її віддам, без коливань. Вона для мене нічого не значить. Мені вже почали писати люди. Думаю, чия історія мене більше зачепить, того і віддам медаль », - писала астанінка тоді.

Січень, 2018 й

Історія з "Алтин белгі"

У Мережі було опубліковано оголошення про продаж золотої медалі "Алтин белгі" .

Автор оголошення оцінив нагрудний знак в 500 тисяч тенге.

У МОН прокоментували публікацію, заявивши, що порушень в цьому ніяких немає, писав Tengrinews.kz .

Як пояснили у відомстві, ця медаль іменна, тому що купив її не зможе скористатися нею за призначенням.

Знак може представляти якийсь інтерес для колекціонерів або нумізматів.