Улан-Уденський художників ледь не оголосили вандалами через графіті на паркані

Фото: Н. Саган та vk.com/buryatia.online

На початку жовтня в бурятської столиці з'явилося перше географфіті. Вуличні художники зобразили на фасаді житлового будинку № 58 по вулиці Терешкової видатного вченого-сходознавця, професора Гомбожаб Цибікова, який 115 років тому здійснив подорож до Тибету.

Фото: asi.org.ru

- Ми прикрашаємо місто малюнками з початку 2000-х років. Проект зацікавив нас тим, що це наш земляк, який скоїв сміливий вчинок і показав всьому світу перші фотознімки Тибету, - розповів агентству соціальної інформації (АСД) один із засновників і керівників регіональної громадської організації екстремальних видів спорту і вуличної культури Улан-Уде Олександр божедомамі.

Ця організація відома також як творче об'єднання «Контраст». Улан-уденка Любов Габбасова розповіла в соцмережах: захоплені відгуки про портрет Гомбожаб Цибікова вселяли надію, що люди нарешті зрозуміли, що таке сучасне мистецтво і перед молодими художниками більше не буде меж для реалізації творчих ідей. Але 12 жовтня стався інцидент, який знову нагадав райтерам, де вони живуть і яке взагалі відношення до мистецтва в Бурятії.

З'ясувалося, що хлопці вирішили прикрасити бетонний паркан навпроти будинку № 25 на проспекті 50-річчя Жовтня каліграфічним шрифтом.

- Напис свідчив: «Ми єдині! - Сугтаа хусетейбді! ». Макет був наданий для затвердження до відповідних інстанцій. Але ні зміст тексту, ні зібрані документи не вберегли авторів від зустрічі з правоохоронними органами, яких викликали пильні мешканці сусіднього будинку. Після марних спроб пояснити, «що, власне, відбувається», і що це зовсім не «сектантські гасла, художників попросили зафарбувати розпочату роботу і проїхати до відділку, обіцяючи впаяти статтю 258-у -« Вандалізм », - повідомила Любов Габбасова. - Тільки завдяки наполегливості організатора даного «пофарбували" його все-таки вдалося завершити через деякий час. Згодом з'ясувалося, що серед зібраних папірців не вистачало дозволу комітету з архітектури.

За словами автора поста, в розпалі роботи до хлопців підійшов чоловік і поцікавився, «що тут написано».

- Відповідаємо: «Завтра буде готово - прийдете і прочитаєте». Він подумав-подумав і каже: «Ви дебіли, а у мене IQ 170». Ми нічого на це не відповіли і продовжили малювати. Тут же підійшли діти років дев'яти і читають: «Ми е-ді-ни - Суг-та-а ху-се-тей-пильнуй». Від себе хотілося б додати: поки влада не почне думати про потреби молоді і допомагати їй реалізовуватися тут і зараз по-справжньому, а не на словах, відтік з регіону неминучий! - уклала Любов Габбасова.

З'ясувалося, що графіті з'явилося з ініціативи молодіжного центру Бурятії. Як розповів infpol.ru представник регіональної громадської організації екстремальних видів спорту і вуличної культури Валентин, в ті дні в Улан-Уде проводилася всеукраїнська акція «Захистили країну від фашизму - захистимо країну від екстремізму». Графітчики погодили напис з компанією, на чиїй території знаходиться бетонну огорожу. Однак мешканцям найближчого будинку - якоїсь подружжю - вуличне мистецтво чомусь не сподобалося. І подружжя викликали співробітників поліції.

- Вони старше нас буквально на два-три роки, але при цьому не знаю, що у них за розуміння життя. Я тут же прилюдно показав макет, розповів про акцію. Сказали: «Ну і що, нас це взагалі ніяк не хвилює», - зазначив Валентин. - Нам дали вибір - або ми зафарбовуємо напис, або нас відвезли у відділення.

Художникам довелося зафарбувати напис на вимогу поліцейських, а через тиждень графіті все-таки з'явилося на паркані

Молодій людині довелося виконати вимогу правоохоронців, писати пояснювальну, а потім їхати за дозволом до комітету з архітектури - до головного художника Даші Анчірову, щоб потім не було питань з боку правоохоронців. Через тиждень графітчики все-таки закінчили роботу.

Читати далі