Пізнавальна передача «Картини життя Ігоря Грабаря» на каналі «Культура», Владивосток

1. Культура
  2. тривалість

Ігор Грабарь - основоположник вітчизняної школи мистецтвознавства і реставрації. Він був директором Третьяковської галереї і Московського Інституту образотворчих мистецтв, блискучим мистецтвознавцем і ... художником. Недарма карикатуристи Кукринікси, створюючи шарж на И.Грабаря, зобразили його за столом-палітрою одночасно і з пензлем, і з пером в руках. Однак особистість Грабаря і його діяльність, яка припала на "грань століть" і злам суспільних формацій, отримали неоднозначні оцінки сучасників. Ряд колег по цеху вважали його конформістом. Так що ж ми знаємо про Грабар? Хто і що вплинули на становлення цієї особистості? Чому при безлічі талантів він вибрав саме живопис - як практику і як зону дослідження? Як йому вдавалося поєднувати ці види діяльності? І що таке конформізм Грабаря? Чому проведені ним реформи в музейну справу і справі збереження об'єктів мистецтва до сих пір викликають суперечки? Бере участь правнучка И.Грабаря мистецтвознавець Олена Грабар, звучать уривки з мемуарів І. Грабаря.

Ігор Грабарь - основоположник вітчизняної школи мистецтвознавства і реставрації Культура

Помилка в розкладі

тривалість

45 хвилин

Так що ж ми знаємо про Грабар?
Хто і що вплинули на становлення цієї особистості?
Як йому вдавалося поєднувати ці види діяльності?
І що таке конформізм Грабаря?
Так що ж ми знаємо про Грабар?
Хто і що вплинули на становлення цієї особистості?
Як йому вдавалося поєднувати ці види діяльності?