Головна будівля МДУ (ГЗ МГУ)

Головна будівля МДУ (ГЗ МГУ) - як потрапити і які секрети ховаються всередині

КП-«Афіша»

13.04.2018

Головна будівля МДУ (ГЗ МГУ) - як потрапити і які секрети ховаються всередині   КП-«Афіша»   13

Фото: Тетяна Чернікова

Московський державний університет імені Ломоносова - один з найвідоміших вузів не тільки Росії, але і всього світу. Однак це місце приваблює не тільки амбітних випускників шкіл, а й величезна кількість туристів. Побачити велична будівля на Воробйових горах - хочуть багато гостей міста. Та й москвичі люблять посидіти в сквері перед головною будівлею або погуляти по території вузу: наприклад, пройтися по Алеї вчених, яка веде від висотки МГУ до схилу Воробйових гір.

Варто зазначити, що центральний сектор ГЗ МГУ містить в собі 34 поверху. Тут і навчальні аудиторії, і ректорат, і адміністрація, і наукова бібліотека, і актовий зал. На 28-му поверсі навіть є музей - Музей землезнавства. А на розташованому ще вище круглому ярусі (31-32 поверхи) знаходиться другий актовий зал МГУ.

Але опинитися всередині головного корпусу Московського державного університету не так-то просто. Наприклад, в Музей землезнавства можна потрапити тільки в складі групи, і то за попереднім записом і після оформлення спеціальної заявки. Взагалі, всі екскурсії в головній будівлі МДУ проводяться тільки для груп. Але це не означає, що для індивідуальних відвідувачів вхід в ГЗ закритий, адже завжди є можливість приєднатися до якої-небудь неповної групі (зробити це можна на сайті «Світ МГУ») або просто оплатити групову екскурсію.

До речі, одна з екскурсій гідна окремої згадки. Це «Екскурсія з виходом на оглядовий майданчик». Як зрозуміло з назви, вінцем цієї подорожі буде вихід на відкриту оглядовий майданчик МГУ, яка знаходиться під самим шпилем башти, тобто на висоті 250 метрів над рівнем Москви-ріки. Звідси доступний огляд міста на 360 градусів і видно всі визначні пам'ятки столиці. І Кремль, і Москва-Сіті, і храм Христа Спасителя ... Ніщо не сховається від очей уважного дивиться.

Адреса: Ленінські гори, МДУ, 1

Як дістатися на метро:

Від станції метро «Університет» до ГЗ МГУ йдуть автобуси №1, №113, №119 і №661 (їхати потрібно до зупинки «Будинок Культури МГУ»).

Від станції метро «Університет» можна пройтися і пішки (дорога займе близько 20 хвилин). Йти потрібно уздовж Ломоносовського проспекту, потім згорнути на вулицю Лебедєва, а потім слідувати по вулиці Колмогорова до скверу перед головним корпусом МГУ.
Як дістатися на машині:

З центру їхати по Ленінському проспекту до перетину з Університетським проспектом, повернути праворуч (на стрілку), далі слідувати до вулиці Лебедєва, поворот наліво, потім - до вулиці Хохлова, поворот направо, проїхати по ній до входу ДК МГУ. Парковки по обидва боки від входу.

Режим роботи: з 10:00 до 18:00 (неділя - вихідний)

Ціни: вхід в саму будівлю безкоштовний, але потрібно пропуск.

Екскурсія з виходом на оглядовий майданчик (тривалість - 2 години) - 9000 рублів (за групу 1-3 людини)

сайт: www.msu.ru

Сайт для запису на екскурсії: www.mirmgu.ru/info/kak-zapisatsya