"Летючий голландець" прилетить в Єкатеринбург (ФОТО, ВІДЕО)

За лаштунками опери Вагнера - у фоторепортажі " Уралінформбюро ".

Прем'єра вистави запланована на 21 вересня 2013 року. Вона приурочена до 200-річчя німецького композитора. Останній раз музика Вагнера звучала з уральських підмостків більше 70 років тому, а оперу "Летючий голландець" в Єкатеринбурзі не грали ніколи.

А поки в цехах театру кипить робота: все трудяться над створенням світу, герої якого - з 50-60-х років XX століття. За задумом запрошеного режисера Пола Каррена, який неодноразово ставив Вагнера в різних театрах світу, опера повинна прозвучати актуально, не як якась казка.

"Коли Вагнер писав твори, не думаю, що він думав про історію, в його творі присутній міфічний аспект. Наша постановка відноситься до сучасності і тут дуже важливо, що ми передаємо реальність", - ділиться запрошений з Лондона сценограф Гері Маккейн. Ядро цього твору - це драма романтичної пари. А сама постановка - це романтична історія, сильні емоції, і, за словами художника, їм би хотілося, щоб глядач це зрозумів, відчув.

Перед глядачами за рахунок конструкції-трансформера спочатку виросте величезний корабель, а потім промисловий завод. Моряки і працівниці швейної майстерні будуть показані в повсякденній роботі.

"По костюмах ми бачимо досить бідне суспільство, - розповідає Г.Маккан про жіноче хорі, - Дивлячись на них, можна уявити амішів. Це релігійна громада, яка ігнорує все нове, все сучасне". Що стосується чоловічого хору, кожен костюм представляє певну корабельну професію. Сценічний одяг спеціально старять, щоб вона виглядала поношеного, потертій часом.

Головні герої опери - Сента і Летючий голландець, які не вписуються в суспільство. Рудоволоса дівчина, якій притаманна енергійність і дикість, мріє про головного героя. Доля того - бути в море на століття, так як він уклав угоду з дияволом.

За задумом художників Летючий голландець буде схожий чи то на рок-зірку, то чи на байкера: "У нього дуже багато татуювань, як і у всіх моряків. Дуже високі татуювання на шиї, які доходять до особи, що додає йому гостроти. Він виглядає більш сучасно порівняно з іншими. Весь його костюм зроблений зі шкіри ".

Весь його костюм зроблений зі шкіри

На солістів надінуть перуки, які, за словами Г.Маккана, зроблені дуже якісно. "Мені дуже подобається, як вони виглядають зараз. Я думаю за допомогою цього перуки, вся увага буде на Сенті. Можливо, коли ми поміряли цей парик, ми додамо ще трішечки кольору".

Можливо, коли ми поміряли цей парик, ми додамо ще трішечки кольору

Конструкції-трансформери, гра світла і ефект тіней створять містику на сцені. "Вид цих конструкцій досить промисловий, портовий. Ви можете бачити іржу по всіх стінах, всюди. Але з іншого боку стиль дуже простий, відкритий", - розповідає сценограф.

Але з іншого боку стиль дуже простий, відкритий, - розповідає сценограф

Випробував декорації на міцність з подачі Геррі Маккал і кореспондент " Уралінформбюро ":" Нехай вас не бентежить, що вона трошки не стабільна, її ще повинні закріпити ". Як поділився художник, початок дій відбувається нагорі: моряки на чолі з капітаном трудяться на величезному кораблі.

кореспонденту " Уралінформбюро "Вдалося сфотографувати репетицію початкового фрагмента вистави на чолі з Полом Карреньо, який, до речі, чудово володіє російською мовою.

Софія Мухамедьяново

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram для швидкого доступу до новин!