День єдності народів Казахстану: традиції

1. 1 Травня - свято: історія
  2. День єдності народу Казахстану

Одна із значущих національних дат, які відзначаються на державному рівні, - 1 Травня в Казахстані. Чи знаєте ви, де витоки цього свята і чому він важливий для нашої країни? Звернімося до фактів. Одна із значущих національних дат, які відзначаються на державному рівні, - 1 Травня в Казахстані

Фото: cargoo.gov.kz

1 Травня - свято: історія

1 Травня - свято, яке відзначають у всьому світі вже більше 150 років. Його першоджерелом був День праці, який відзначали в колоніях Англії, в тому числі і на американському континенті, який став незалежним після Громадянської війни.

В кінці квітня 1856 австралійські робочі організували мітинги і виступи, в яких ратували за введення 8-годинного робочого дня. Ця ідея була підхоплена робочими рухами Канади і США, а згодом і робочими Старої Європи.

Такі виступи викликали відсіч у правлячих верств. У 1889 році було вирішено на міжнаціональному рівні продемонструвати солідарність усіх, хто чесно працює. Ця постанова прийняв Паризький конгрес II Інтернаціоналу.

Ця постанова прийняв Паризький конгрес II Інтернаціоналу

Фото: nur.kz

Понад півстоліття цю дату з розмахом відзначали в Радянському Союзі. Після того як РК ​​набула незалежності, з'явилася необхідність переорієнтувати суть цього свята. Що за свято в Казахстані 1 Травня?

Читайте також: Як відпочиваємо на травневі свята в 2019 році

День єдності народу Казахстану

1 Травня - День єдності народу Казахстану - таке нове значення і нові акценти цього свята. Торжество народилося рівно через чотири роки (в 1995 г.) після того, як наша країна стала незалежною.

Президент підписав указ, який відображав найважливішу стратегічну складову життя держави - націленість на єднання і мирне співіснування різних етнічних груп, які обрали Казахстан країною проживання. Перше святкування цього дня в такому форматі і з таким значенням відбулося в 1996 році.

Фото: nur.kz

Багато приймають це свято як данина минулому, як традицію. Однак він має найважливіше значення для нашої країни.

Казахстан - мультикультурна і багатонаціональна країна. У ній співіснують представники понад ста п'ятдесяти народностей.

Казахстан приймає всіх, хто бажає жити і працювати на цій землі. Народи Казахстану живуть мирно, у взаєморозумінні та повазі до культури, традицій, звичаїв усіх націй і етнічних груп, які працюють на цих землях.

Свято єдності народу Казахстану покликаний зміцнити зв'язки, зробити більш відкритим діалог між представниками різних етносів, продемонструвати досягнення культурного мультинаціонального діалогу народів, які проживають в країні.

Фото: assembly.kz

За більш ніж двадцять років існування День єдності народу Казахстану придбав усталені традиції і порядок святкування. Відійшли в минуле пафосні демонстрації.

Головне завдання всіх заходів, які проводяться в цей день, - показати єдність народів Казахстану: культурні та спортивні досягнення, різноманітність звичаїв і традицій, здружити представників різних національних груп, відкрити красу і перспективу культурного взаємообміну.

По всій країні проходять такі заходи:

• святкові ходи;
  • ярмарки;
  • виступи представників культурних центрів;
  • майстер-класи;
  • спортивні, співочі та танцювальні змагання, конкурси та фестивалі;
  • етнокультурні виставки;
  • театралізовані виступи, виступи естрадних співаків і музикантів.

Фото: nur.kz

У День єдності народу Казахстану люди, незалежно від виду діяльності, віку та етнічної приналежності, виходять на урочисті ходи. Вони проходять по головним вулицями і проспектами міст.

Зазвичай участь у таких масових подіях беруть об'єднані колективи: люди, які працюють в одній організації або на підприємстві, студенти різних навчальних закладів, представники культурних громадських центрів.

Всі ці заходи покликані продемонструвати повагу і увагу, який чиниться всім народам і націям, що живуть в Казахстані.

Найважливіше завдання - створити спільність націй, щоб продемонструвати перспективу дружби і взаєморозуміння.

З Днем єдності народів Казахстану!