NEWSru.com :: Герману-молодшому не вистачає грошей, щоб закінчити новий фільм з Чулпан Хаматової

Режисер Олексій Герман - молодший через проблеми з фінансуванням не може закінчити роботу над своєю новою картиною "Під електричними хмарами", головні ролі в якій виконали Чулпан Хаматова, Анастасія Мельникова, Мераб Нінідзе, Олексій Вертинський, Луї Франк, а також молоді російські, українські та польські артисти, передає ТАСС з посиланням на режисера.

Картина спільного виробництва РФ, України і Польщі створювалася в співробітництві з Міністерством культури Росії і Держкіно України. "Це був один з останніх російсько-українських проектів", - уточнив Герман-молодший. Зйомки завершилися в березні, вони проходили в Харкові, Одесі, Дніпропетровську, а також під Санкт-Петербургом. З боку Росії продюсерами виступили Артем Васильєв, Андрій Савельєв і Рушан Насібулін.

"Це збірка взаємопов'язаних оповідань, в якому поєдналося минуле, сьогодення і майбутнє", - наголошується в анотації до фільму.

Передбачалося, що робота над фільмом, який був задуманий ще в 2010 році, закінчується до цієї осені. "Він знято, змонтовано, фактично озвучений, - зауважив режисер. - Залишилося надрукувати копії, доопрацювати комп'ютерну графіку, також є ще складні технічні моменти, їх не так багато, але вони вимагають грошей. Зараз, по суті, все робиться на особисті гроші учасників проекту ".

За словами Германа-молодшого, велика частина бюджету була покрита з недержавних джерел, решта було профінансовано міністерствами культури Росії та України. "Польща допомагала нам з кастингом, - пояснив він. - На продовження держфінансування ми офіційно заявку не подавали".

"Зараз наша проблема в тому, що ми потрапили в дуже погане для копродукції час, - сказав режисер. - Якби не було трагічних подій, роз'єднати Росію і Україну, ми б фільм давно закінчили".

Він додав, що є ймовірність, що реальний фінансовий участь України в проекті буде менше запланованого на початку виробництва. За його словами, російські приватні компанії також поки не можуть допомогти режисерові через непростій фінансовій ситуації.

Герман-молодший розповів, що фільм ще на початковій стадії прихильно прийняли провідні експерти, він був представлений на Канському кінофестивалі.

"Кшиштоф Зануссі, який став одним з продюсерів, також говорить, що картина чудова", - додав він. Планувалося, що стрічка вийде в прокат в Росії, на Україні, в Польщі, в інших європейських країнах. Режисер не виключив, що фільм може зацікавити і найбільші міжнародні кінофестивалі.

Олексій Герман - молодший - син режисера Олексія Германа і сценариста Світлани Кармаліти. На його рахунку три повнометражних фільми - "Останній потяг", удостоєний особливої ​​уваги на Венеціанському фестивалі, номінований на головний приз цього кіноогляду "Garpastum" і "Паперовий солдат", який отримав в 2008 році "Срібного лева" у Венеції за кращу режисерську роботу.