Костянтин Савінов: "Хітом" Донецька стануть голландські тюльпани "

1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

20 березня 2013, 8:42 Переглядів: 20 березня 2013, 8:42 Переглядів:   Савінов закликає донеччан не залишатися осторонь від суботників

Савінов закликає донеччан не залишатися осторонь від суботників. Фото: & nbsp; 62.ua.

- Костянтин Львович, на цьому тижні стартував двомісячник з благоустрою міста, з чого почнеться "генеральне прибирання"?

- В першу чергу, служби візьмуться за очищення територій від скупчився взимку сміття, торішнього листя та побутових відходів. Пофарбуємо і відремонтуємо всі фонтани, ліхтарі, лавки, альтанки, кіоски та урни. Будуть знесені аварійні дерева і сухостій, а замість них висаджені нові. Крім того, перед нами стоїть завдання відремонтувати всі дороги після зими.

- У чому особливість саме цього весняного оновлення?

- Цього разу будемо максимально залучати для благоустрою городян. Адже роботи проводимо і там, де немає господарів, наприклад, території занедбаних скверів - туди ми просимо приходити людей на суботники, які будемо оголошувати. Але навіть якщо сквер закріплений за кимось, все одно надати допомогу може будь-хто. І не потрібно чекати якогось місячника - це можна робити кожен день. Однак, на жаль, активних донеччан дуже мало.

- Щось плануєте змінити до невпізнання?

- А здобудуть цивілізованого вигляду відразу два скверу в Петровському районі, які Зеленбуд вже прийняв на утримання. Це сквер шахти ім. Челюскінців і сквер по вул. Бокого. Вони перебували на балансі шахти, але були серйозно запущені. Зараз там будуть прибирати сухостій, висадять нові дерева і чагарники. Масштабне озеленення чекає парк Перемоги в Калінінському районі, оновлення якого ми плануємо закінчити до 10 серпня. Згідно з розробленим генеральним планом тут буде висаджено 375 дерев, 2568 декоративних чагарників і 1 620 кущів троянд. А ось особливою прикрасою цієї території, за задумом ландшафтних дизайнерів, повинна стати алея бузку, де буде представлено кілька сортів цієї красивої рослини. Також більше сотні дерев планується висадити і на набережній річки Кальміус з боку Калінінського району. Переважно це будуть верби.

- Раніше у нас переважно висаджували тополі, тепер з'являються масово бузку, будуть ще дива для донеччан?

- Екзотичних рослин, звичайно, не буде. Висаджуємо тільки те, що приживається на території нашого кліматичного поясу. В цьому році Донецьк прикрасять платани, клени, дуби, берези, липи і хвойні дерева - всього 3 тисячі дерев та 30 тисяч кущів. А ось квітів, які будуть прикрашати місто з ранньої весни і до пізньої осені, в Донецьку буде висаджено понад мільйон. До речі, "хітом" цього року стануть голландські тюльпани декількох сортів і різного забарвлення. Що ж стосується головного символу шахтарської столиці - троянд, то в цьому році їх буде висаджено 35 тисяч кущів.

- Витрати на двомісячник благоустрою серйозно вдарять по бюджету?

- Бюджет включає в себе ті оплати, які міська рада виділила на поточне утримання об'єктів благоустрою міста. Додаткових коштів на проведення місячника або суботників не виділяється. Ці заходи, за великим рахунком, розроблені ще восени минулого року і при складанні бюджетних запитів на 2013 рік, всі вони були враховані.

- Тобто труднощів у здійсненні задуманого не повинно виникнути?

- Єдине, що нам може завадити - це погодні умови, зокрема, дощі або заморозки. Друге - це низька активність населення. Люди вважають: ми платимо податки, а ви за них будете робити, і трава не рости. Всі вважають межами своєї відповідальності - межі квартири або будинку, а насправді, місто - це наша спільна справа. Набагато красномовніше своєю працею показати любов до міста, а не тільки словами в постах інтернету.

- До речі, побажання самих городян до вас доходять і ви їх берете до уваги?

- Звичайно, і багато, і ми їх враховуємо в складанні планів соціально-економічного розвитку міста. Підкреслю, що насправді наведення чистоти і порядку - це важка і копітка робота. І давайте цінувати його. Комунальники готові трудитися, але ви-то допоможіть цю красу зберегти або, по крайней мере, завчасно не зламати. Але ж буває, що тільки висаджені дерева взагалі крадуть.

- Шахтарська столиця серйозно змінилася до євро -2012, чи говорить це про те, що тепер менше доведеться стежити за порядком?

- Все буде не гірше, тим більш, що попереду - Чемпіонат світу з легкої атлетики-2013. Тому, сподіваюся, городяни залишаться задоволені.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Донецьк

, дороги , дерева , Кальміус , парк , урни , сквер , благоустрій , прибирання , заходи , рослини , шахти

Ви зараз переглядаєте новина "Костянтин Савінов:" Хітом "Донецька стануть голландські тюльпани" ". Інші Новини Донбасу дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Шулюпова Олена

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.