Грай, гармонь! | Новини Суздаля

Анатолій Хватков (г.Суздаль)

Багато річок в Росії, але головна з них, звичайно, Волга. Недарма її називають «Волгою-матінкою». Багато дерев росте на просторах Росії, але любимо деревом, символом краси Росії, вважається берізка. Багато музичних інструментів можна побачити і почути, але російському народу особливо полюбилася гармонь. Вона - душа народу.

Ось такими словами розпочав концерт в залі Центру культури та дозвілля г.Суздаля 16 лютого провідний і гармоніст Олексій Медведєв з давнього Мурома. Скажу чесно: я в обличчя його ніколи не бачив. Але чув, причому останній раз це було зо два тижні тому в квартирі мого московського друга П.І.Новосельского. Як пояснив Павло Іванович, диск із записами він купив досить давно в електричці, прямо з рук автора і виконавця - А.Медведева. Пісні заворожували своїм змістом, злободенністю (наприклад, «В полон взяла мене горілка ...»), тугою по тому прекрасному, що пішло з народного життя, хорошим сильним голосом. Гармонь розповідала про радощі й болі. Я перейнявся повагою до виконавця.

І ось, сидячи в залі ЦКД, я за репертуаром, голосу і манері дізнався «старого знайомого».

Олексій Медведєв зібрав навколо себе прекрасних гармоністів Росії, які показали своє високе мистецтво: А.Маняхін (г.Тамбов), Г.Маннік (Омськ), В.Сеньков (п.Красний богатир, Судогда). Надав можливість виступити місцевим гармоніст, наприклад, вахтера КДК А.Хваткову, інваліду В.Барикіну, а також ансамблю гармоністів "Васильок" під керуванням С.Г. М'якоти.

Всіх вразив своїм захопленим виконавською майстерністю, гумором, різкими рухами тіла і іншими викрутасами «тамбовський товариш» Олександр Маняхін, пронизливим голосом - Геннадій Маннік, силою, гідністю і благородством - Володимир Сеньків, автор і виконавець пісень під акомпанемент гармоні. Обстановка концерту була на рідкість невимушена і доброзичлива, виступи гармоністів супроводжувалися оплесками і радісними вигуками - люди насолоджувалися і відпочивали. Дивно: зал для глядачів, незважаючи на відсутність широкої реклами, був полон.Городское товариство інвалідів (керівники Е.Ф.Васільева, В.Я.Рігіна) знайшло можливість через благодійників оплатити відвідування концерту своїми членами. Дві години концерту пролетіли непомітно. Антракт не знадобився. Гармонь показала свою потужну притягальну силу.

Після закінчення концерту в фойє суздальці із задоволенням купували диски з записами А.Медведева, а кімнаті за сценою невгамовний А.Маняхін продовжував грати і співати - надзвичайно емоційна людина, чарівна особистість! Грай, гармонь! Поки є гармонь і такі гармоністи, Росія не загине. Виступи кращих гармоністів Росії ні в яке порівняння не йдуть з тим, чим нас пичкает «рідне» телебачення.

Хочеться подякувати А.Медведева і його колег за доставлене задоволення і за те, що вони є!

9 березня 2013 року в Палаці культури імені 1100-річчя Мурома кращі гармоністи Росії ( «Золота десятка») дадуть черговий концерт в програмі «Грай, гармонь!» До названих гармоніст приєднається Олександр Карбаков (Г.С.-Петербург).

Юрій БЄЛОВ

При використанні матеріалу посилання на сайт «Суздаль Онлайн» є обов'язковим.